mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۲۷ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۸۸۷
تعداد بازدید: ۲۰۶۲
معاون امور هماهنگی بنیاد مستضعفان ارز عرضه اولیه سهام ۱۴ شرکت زیرمجموعه این بنیاد طی ماههای پیش رو در بورس و فرابورس خبر داد.

رحمت الله صادقیان در مراسم رونمایی از سامانه معاملات برخط کارگزاری بورس بهگزین با نام سینا تریدر در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: در حال حاضر 14 شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان آماده ورود به بازار سرمایه هستند که به مرور عرضه اولیه آنها در بورس و فرابورس انجام می‌شود که از میان آنها می‌توان به شرکت‌های بینالود نیشابور، جنرال مکانیک، ملی ساختمان، هتل آزادی، برق صبا، پیوند گستر فارس و عمران مسکن اصفهان اشاره کرد.

معاون امور هماهنگی بنیاد مستضعفان همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا در آینده، بازار سرمایه شاهد حضور سهام بنیاد مستضعفان خواهد بود یا خیر اظهار داشت: در حال حاضر این بنیاد شرایط ورود به بازار سهام را ندارد، با وجود این طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است در ابتدا سهام شرکتهای زیرمجموعه و پس از آن هلدینگ‌های این بنیاد در بازار عرضه شود.

وی همچنین با اشاره به این که در ماههای گذشته سهام چند شرکت زیرمجموعه این بنیاد در بازار سهام عرضه اولیه شده که با استقبال خوب معامله‌گران همراه بوده است افزود: ورود به بازار سهام هم برای سهامداران، هم در زمینه گسترش و تعمیق بازار سرمایه و هم در راستای تامین مالی بنگاهها مفید و اثرگذار است.

صادقیان در خصوص وضعیت بازار سرمایه در ماه‌های پیش رو نیز اذعان داشت: با توجه به روند فعلی بازار سهام، کلیت این بازار در ماههای پیش رو و نیز سال آینده مثبت و رو به رشد پیش‌بینی می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این که 11 هلدینگ در زیرمجموعه بنیاد مستضعفان در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در حال فعالیت هستند افزود: بر این اساس 185 شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان هستند که بخشی از این شرکتها شامل 28 شرکت در بازار سرمایه پذیرفته شده و حضور دارند و از طریق روش‌های نوین، تامین مالی می‌کنند.

معاون امور هماهنگی بنیاد مستضعفان حضور شرکتها در بازار سرمایه را زمینه‌ساز شفافیت بیشتر بنگاهها و اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: بر این اساس این استراتژی را در نظر گرفته‌ایم که بنیاد مستضعفان را به ساختمان شیشه‌ای تبدیل کنیم که هم از بیرون ما را بیبشتر ببینند و هم این که بتوانیم همه اطلاعات مورد نیاز فعالان اقتصادی را در اختیارشان قرار دهیم.

وی با اشاره به این که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بنا داریم هر سال 10 شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان را وارد بازار سرمایه کنیم اظهار اشت: امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم به این اهداف برسیم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها