mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۵۵ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۱۰۰۱
تعداد بازدید: ۴۲۷۴
استقبال کم نظیر مردم از طرح بنیاد مستضعفان
با حضور ریاست بنیاد مستضعفان مهندس محمد سعیدی کیا ، دکتر نجفی استاندار البرز ، شهردار کرج و جمعی از مدیران شهرستان کرج و گروه کثیری از مردم علاقه مند مراسم کاشت نهال های سیب در باغ سیب مهر شهر کرج با شکوهی غیر منتظره برگزار شد.

با حضور ریاست بنیاد مستضعفان مهندس محمد سعیدی کیا و جمعی از معاونان ، دکتر نجفی استاندار البرز و جمعی از معاونان ،شهردار کرج و جمعی از مدیران شهرستان کرج و گروه کثیری از مردم علاقه مند مراسم کاشت نهال های سیب در باغ سیب مهر شهر کرج با شکوهی غیر منتظره برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در این مراسم  مهندس محمد سعیدی کیا با اشاره به سرمایه گذاری بنیاد برای احیای باغ سیب مهر شهر کرج گفت : اکنون طرح نهالکاری با مشارکت مردمی برای احیای این باغ در دست اقدام است و این باغ زیر پوشش آبیاری تحت فشار با هدف استفاده بهینه از منابع آبی قرار  گرفته است.

 

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه در خصوص فعالیت انجام گرفته در باغ سیب کرج اطلاع رسانی  منصفانه ای صورت نگرفته، خاطر نشان کرد: تا کنون تصور می شد که بنیاد مستضعفان در نظر دارد  درختان را قطع کند اما این اقدام هیچگاه در دستور کار بنیاد مستضعفان  نبود.

سعیدی کیا گفت:به منظور احیای این باغ پس از تهیه طرح مطالعاتی و کارشناسی و تجهیز به سیستم های پیشرفته آبیاری  تمام درختان 50 ساله باغ سیب را جمع آوری کردیم و نهال های جدید کاشتیم و این کار در سطح تمام باغ انجام می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: بنياد مستضعفان در صدد است که باغ هاي تاريخي تحت اختيار را با کاشت درخت احياء کندو  برهمين اساس  تلاش مي شود بخشي از باغ سيب نه فقط براي روز طبيعت بلکه براي فصل های کشت  آماده سازي شود تا مردم استان البرز در اين باغ حضور يابند و اقدام به کاشت نهال کنند.

 محمد سعیدی کیا در بخشی دیگر از سخنان خود بيان داشت: شرط اصلي آباد کردن کشور بهره گيري از توان نيروهاي توانمند و مديران کارآمد است که مي بايست با انگيزه و روحيه جهادي همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده اند، پيش بروند.

 این  مقام مسئول تاکید کرد: باغ سیب کرج سر سبز بود و سرسبز هم باقی خواهد ماند.

سعیدی کیا با اشاره به زمینه سازی برای مشارکت مردم در احیای باغ سیب کرج گفت: با درج یک پلاک نام مردم بر درختانی که در باغ سیب می کارند ثبت می شود تا در آینده که از باغ بازدید می کنند درخت کاشته شده توسط خودشان را بازبینی کنند.

 

 استاندار البرز ضمن حضور در مراسم درختکاری و احیای باغ سیب مهرشهر کرج با اشاره به حمایت رئیس بنیاد مستضعفان کشورو تقدیر و تشکر رسمی از عملکرد مدیر عامل شرکت کشت و صنعت شهید مطهری به عنوان مسوول احیای باغ سیب مهر شهر کرج  اظهار داشت: با توجه به شرایطی که در استان البرز داشتیم، پروژه بزرگراه تهران-شمال بنا به دلایلی، طولانی شد. ولی با تلاش بنیاد پروژه با جدیت دنبال شد.از همه مهم‌تر اینکه در این پروژه از توان فنی و مهندسی ایرانی استفاده می شود. وی افزود: فاز اول این پروژه در اواخر تابستان افتتاح خواهد شد و با راه اندازی این مسیر، علاوه بر صرفه جویی صدها میلیارد تومان سوخت، ترافیک ورودی و خروجی شهر کرج کم می شود و بدین ترتیب علاوه بر کاهش هزینه اقتصادی، دیگر وقت مردم در ترافیک سنگین، تلف نخواهد شد.

 

کاشت 9 گونه درخت مثمر

272 هکتار از اراضی مهر شهر کرج متعلق به بنیاد مستضعفان است و 80 هکتار از اراضی متعلق به دانشگاه علامه طباطبایی در مجموعه 272 هکتاری باغ سیب  بر اساس طرح جامع زمین به  9 قطعه تقسیم بندی شده است که به تدریج به کشت آلو ، گیلاس ، آلبالو،گردو، گلابی،سیب،حرمالو،به و انگور اختصاص خواهد یافت

اين باغ در دهه 40 در مجاورت کاخ تاريخي مرواريد مهرشهر کرج احداث شده که با توجه به عمر بالاي درختان اين باغ ، کار احياي آن از حدود 3 سال پيش توسط شرکت کشت و صنعت شهید مطهری از زیر مجموعه های  بنياد مستضعفان آغاز شده است.حفظ و نگهداري اين باغ تاريخي همواره مورد تاکيد مردم و مسئولان به ويژه دوستداران طبيعت بوده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها