mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۲۹ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۱۰۱۴
تعداد بازدید: ۲۹۷۵
معرفی کوتاه چند پروزه زیر ساختی برای آبادانی منطقه قلعه گنج اولین شهزر الگویی اقتصاد مقاومتی در کشور :احداث هتل کپری در قلعه گنج ،طرح ساخت بوستان و پل رمشک،احداث مجموعه فرهنگی - ورزشی چند منظوره ،تأمين آب واحداث جاده شهرک صنعتی ،طرح شبکه ارتباطی پهن ‌باند شهرستان ،احداث و تجهيز مجتمع اداري در منطقه قلعه گنج و احداث پارك شادي،

بنیاد مستضعفان در  برنامه ریزی های دقیق کارشناسان برای اجرای پروژه ملی توان افزایی قلعه گنج  اقدام به اجرای طرح های زیر ساختی رای آبادانی شهرستان کرده اند که در ادامه به چند پروزه به صورت اجمالی اشاره می کنیم 

 احداث هتل کپری در قلعه گنج

به‌منظور ساخت و بهره‌برداري از هتل گردشگري در منطقه قلعه گنج، تفاهم‌نامه‌اي با شركت مادر تخصصي سياحتي و حمل‌ونقل پارسيان منعقد و بر اساس آن ساخت و تجهيز واحدها توسط آن شركت صورت پذيرفت. اين هتل كه در مساحت يك هكتار و داراي 30 واحد اقامتي، فضاهای خدماتی و محل فروش صنایع‌دستی محلي ‌می‌باشد، با معماري سازگار با محيط و الهام گرفته از ساخت‌وسازهای بومي به شكل كپر و با استاندارد، کار احداث آن از مهرماه سال 1394 آغاز و به بهره‌برداري رسيد. این طرح کاملاً منطبق با معماری بومی که دارای جذابیت خاصی می باشد.

این هتل سه ستاره می باشد که شامل امکاناتی چون لاندری، سالن همایش، لابی، رستوران ،کافی شاپ روباز ،پارکینگ ، آشپزخانه می باشد. در سال 95 تاکنون تعداد 213 نفر میهمان خارجی و تعداد 6598 نفر میهمان داخلی داشته است. تعداد نفرات مشغول به کار در این هتل بطور مستقیم 12 نفر می باشد که همگی از بومیان منطقه هستند. هزینه ساخت این هتل  49 میلیارد ریال بوده که در سال 95 مبلغ 2 میلیارد ریال سود داشته است. این هتل در آینده واگذار خواهد شد.

احداث 25 دهنه پل شهری در قلعه گنج

با توجه به آمار تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن در طول سال و نیز به دلیل ایمن نبودن راه دسترسی این محور ، منجر به 250 فقره تصادف شده است که 105 تصادف فوتی و 145 تصادف جرحی بوده است. که به منظور جلوگیری از تصادفات متعدد در طول محور، اصلاح ساختار 25 پل در محدوده دوراهي منوجان تا سه‌راهي گلدشت واقع در شهرستان قلعه گنج با اعتباري به مبلغ 50 ميليارد ريال در سال جاری در حال انجام می باشد.

 

 طرح ساخت بوستان رمشک

طرح ساخت بوستان رمشک با مشارکت دهیاری مرکز دهستان رمشک و بنیاد علوی و خیرین در آبان ماه 1396 به مساحت 1500 مترمربع شروع شده است که سهم مشارکتی بنیاد علوی در این طرح به مبلغ 200 میلیون ریال می باشد.

 

طرح ساخت پل رمشک

تفاهم نامه ای فی مابین بنیاد علوی و اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان در قالب موضوع ساخت پل مسیر رمشک به قلعه گنج در تاریخ 12/7/96 منعقد گردیده است که در این تفاهم نامه بنیاد علوی متعهد شده است به مبلغ 5 میلیارد ریال مساعدت و کمک مالی داشته باشد همچنین 50 درصد برآورد هزینه اجرای پل توسط اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان مشارکت نماید.

 

 احداث پارك شادي

جهت توسعه فضاها و زيرساخت هاي لازم براي گذران اوقات فراغت احداث پارك شادي و شهربازي قلعه گنج در دستور كار بنياد قرار گرفته که این کار با مشارکت شهرداری قلعه گنج در حال انجام می باشد.

 

 احداث مجموعه فرهنگی - ورزشی چند منظوره در شهرستان قلعه گنج

در راستای ارتقاء ورزش منطقه و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت های فرهنگی و ورزشی جوانان شهرستان قلعه گنج نسبت به احداث يك مجموعه فرهنگي – ورزشي چند منظوره در شهرستان قلعه گنج اقدام گرديده است که سالن استخر مجموعه با پیشرفت فیزیکی40 درصد درحال احداث می باشد.

 

 احداث و تجهيز مجتمع اداري در منطقه قلعه گنج

به‌منظور عملياتي نمودن طرح آباداني و پيشرفت در منطقه قلعه گنج و استقرار شركت‌هاي زيرمجموعه بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي براي سرمايه‌گذاري مستقيم و حمايت از سرمايه‌گذاران بخش مردمي، ساخت مجتمعي اداري به مساحت 1،800 مترمربع با اعتبار 38 میلیارد ریال توسط بنياد علوي از اول تيرماه 1394 آغاز و در پايان همان سال به بهره‌برداري رسيد.

 

 

 

احداث بلوار دسترسي به بيمارستان و مجتمع اداری

این پروژه با اعتبار 18 میلیارد ریال در سال 94 شروع و در سال 95 به بهره برداری کامل رسیده است.

 

 طرح شبکه ارتباطی پهن ‌باند شهرستان قلعه گنج

در راستای ایجاد بستر استفاده از مزایای اینترنت و تقویت ارتباط شبکه ای شهرستان قلعه گنج اجرای طرح شبکه ارتباطی پهن‌باند شهرستان قلعه گنج با اعتبار 14 میلیارد ریال در حال انجام می باشد. که 7 میلیارد ریال توسط بنیاد علوی و 7 میلیارد ریال به صورت تسهیلات در اختیار شرکت مهندسی ایران برنا جهت اجرای پروژه قرار گرفته است.

 

فعاليت در راستاي احياء و بهره‌برداري از معادنِ منطقه قلعه گنج

شركت گسترش صنايع معدني كاوه پارس، به ‌منظور بهره‌برداري از معادن و ايجاد زمينه‌هاي اشتغال، با شركت در مزايده‌هاي وزارت صنايع و معادن، توانسته است اکتشاف از معادن منطقه قلعه گنج را در وسعتي به مساحت 200 کیلومترمربع به دست آورد كه در اين راستا، مطالعات شناسایی اکتشاف انجام‌ شده و جواز تأسیس کارخانه آهک با ظرفیت 90 هزار تُن از سازمان صنعت و معدن جنون استان کرمان گرفته‌ شده است. مراحل اجرایی این کارخانه با اعتبار20 میلیارد تومان شروع شده است.

 

 تأمين آب شهرك صنعتي و احداث جاده شهرک صنعتی

با عنايت به اينكه عواملي چون بكر بودن منطقه قلعه‌گنج و وجود يك شهرك صنعتيِ داراي زيرساختِ مناسب، جذابيت لازم را براي سرمايه‌گذاران بخش خصوصي فراهم مي‌نمايد، لذا با حمايت بنياد علوي، تكميل زيرساخت‌هاي شهرك صنعتي قلعه‌گنج براي پذيرش كارخانجات متعدد و جذب سرمايه بخش خصوصي صورت پذيرفته است که در این راستا تامین آب شهرک صنعتی با اعتبار 1.9 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است . اجرای آسفالت مسیر دسترسی شهرک صنعتی به طول 2/1 کیلومتر با اعتبار 7.4  میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 

احداث ساختمان نيروي انتظامي

این پروژه با اعتبار 3 میلیارد ریال براي تامين زيرساخت هاي لازم و افزايش امنيت منطقه ساختمان نيروي انتظامي در سال جاری به بهره برداری رسید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها