mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۴۸ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۱۰۲۴
تعداد بازدید: ۲۰۸۹
رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس:
دکتر محمد رضا پور ابراهیمی : از رادیو گفت وگو دعوت می کنم برای حضور از استان و چند شهر که محور اقتصاد مقاومتی تعیین کردیم مثل قلعه گنج که متحول شده است، دیدار کنند و تغییرات را انعکاس دهند و به کشور معرفی نمایید.

رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس گفت: استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است. در چند شهر که محور اقتصاد مقاومتی تعیین کردیم مثل قلعه گنج، تحولات زیادی ایجاد شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان برنامه صبح و گفت و گو رادیو گفت و گو با موضوع نوروز در کرمان ، با حضور دکتر محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

 محمدرضا پورابراهیمی استان کرمان را پهناورترین استان برشمرد و گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی و ظرفیت های مختلف در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری، یکی از استان های ممتاز کشور محسوب می شود.

 وی افزود: در بخش معادن ظرفیت های معدنی کشور همانند سنگ آهن و مس در استان کرمان است که باعث شده، پروژه های صنعتی در این استان شکل بگیرد و توسعه در این استان با شتاب بیشتری پیش می رود.

 رئیس کمیسیون اقتصادی به حوزه کشاورزی در استان کرمان پرداخت و اظهار داشت: جنوب استان گرمسیر و شمال استان نیز شرایط خاص خودش را دارد و تقریبا محصولات متفاوتی به دست می آید. تقریبا ۲۵ درصد از باغات کشور که در شمال استان کرمان است و تولید پسته مهمترین محصول ما است. در جنوب استان نیز مرکبات تولید می شود.

 وی در خصوص گردشگری ابراز داشت: خوشبختانه در سال های اخیر چند اثر جهانی ثبت شده است. همچنین کویر، یکی از آثار جهانی است. ارگ بم، حمام گنجعلی خان، بازار کرمان و مجموعه های گردشگری از دیگر اماکن گردشگری هستند.

 پور ابراهیمی با تشکر از ورود رادیو گفت وگو مبنی بر شناسایی و تعیین ظرفیت های استان ها و معرفی به مردم، گفت: استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است. در این راستا اقدامات خوبی انجام شده و از رادیو گفت وگو دعوت می کنم برای حضور از استان و چند شهر که محور اقتصاد مقاومتی تعیین کردیم مثل قلعه گنج که متحول شده است، دیدار کنند و تغییرات را انعکاس دهند و به کشور معرفی نمایید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها