mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۲۸ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۱۰۳۰
تعداد بازدید: ۲۳۷۶
افتتاح چند طرح اقتصاد مقاومتی در قلعه گنج
رئیس بنیاد مستضعفان کشور ضمن بازدید روند اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در قلعه گنج چند طرح را افتتاح کرد.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری صداوسیما با حضور مهندس سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان در قلعه گنج ۵ شرکت تعاونی فراگیر ملی راه اندازی شد.

برزگری رئیس بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان با اشاره به فعالیت هاي این شرکت های تعاونی در ابعاد آموزش خدماتی و تولیدی و توزیعی افزود: با حمایت بنیاد مستضعفان دفاتر این شرکت ها در ۵ دهستان تاسیس وتجهیز شد و تاکنون در این شرکت ها پنج هزار و 500 نفر از اعضای صندوق های خرد روستایی حمایت و عضو شده اند.

 در اولین اقدام این شرکت ها اولین تفاهم نامه همکاری بین یک شرکت خصوصی و شرکت های تعاونی فراگیر ملی در سالن کنفرانس سایت اداری بنیاد مستضعفان امضا شد.

مهندس سعیدی کیا نیز در همین رابطه گفت: مردم می توانند با مراجعه به شرکت های تعاونی نام نویسی و از این خدمات بهرمند شوند.

راه اندازی سازمانه ارتباطات ثابت 

با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور سامانه سرویس دهی ارتباطات ثابت شهرستان قلعه گنج (فن آوا)  به منظور ارائه خدمات تلفن ثابت ، ارتباط اینترنتی و خدمات تلویزیون اینترنتی به 60 روستا راه اندازی شد.

 مهندس سعیدی کیا در بازدید از طرح توان افزایی روستایی از صندوق های خرد روستای گزهک در جمع مردم این روستا گفت: یکی از برنامه های بنیاد مستضعفان کار با مردم و برای مردم است که ما بدون حمایت مردم هیچ کاری نمی توانیم بکنیم .

 وی افزود: امروزه مردم قلعه گنج با همت و پشتکار خودشان و ساخت شهرستانی آباد به عنوان شهر نمونه پایلوت اقتصاد مقاومتی ملی این الگو را به سراسر کشور عرضه می کنند.

 همچنین سعیدی کیا از یکی از مدارس تجهیز شده قلعه گنج در روستای گزهک بازدید کرد و افزود: دانش آموزان شهرستان قلعه گنج با پشتکار و همت خود دست از تلاش در راه تحصیل برندارند و ما هم به عنوان حامی و محرک پشتیبان آنها هستیم .

 ساخت 22 مدرس تا مهر ماه امسال

احمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج  هم گفت: تاکنون با مشارکت آموزش و پرورش و بنیاد مستضعفان ۵۳ کلاس درس و ۱۴ مدرسه ساخته و تحویل شده و ۸ مدرسه دیگر تا مهر آینده تحویل خواهد شد.

 رئیس بنیاد مستضعفان کشور همچنین در بازدید از روند برداشت هویج سیاه در  ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی شهرستان قلعه گنج گفت: پیش بینی می شود امسال ۶ هزار تن هویج سیاه از مزارع قلعه گنج برداشت شود و تمامی محصولات کشاورزی هویج سیاه و کنجد امسال را این بنیاد با قیمت مناسب خریداری می کند.

 رئیس بنیاد مستضعفان کشور به ۶۰ زوج جوان مددجوی کمیته امداد جهیزیه شامل یخچال ، اجاق گاز ، فرش ، ماشین لباس شویی و جارو برقی اهداء کرد.

 طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی از سال 1393 به پیشنهاد استاندار کرمان و مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.

این طرح که به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور نیز مطرح است با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا شده و تشکیل صندوق های خرد روستایی برای تجمیع سرمایه های مردم و اعطای تسهیلات برای ایجاد مشاغل پایدار است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها