mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۰۲ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۰۵۰
تعداد بازدید: ۲۱۳۲
معاون وزیر تعاون ارزیابی کرد :
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی ها نقش پیشتازی در توسعه شهر نمونه (پایلوت) اقتصاد مقاومتی کشور دارد و به عنوان بازوان توانمندی در تحقق این مهم موثرند .

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  ایرنا، سید حمید کلانتری روز شنبه در نشست با فرماندار و مدیران عامل شرکت تعاونی های فراگیر ملی شهرستان قلعه گنج کرمان افزود: 800 تعاونی دهیاری در کشور فعال است که می توانند با تعاونی های فراگیر ملی در زمینه های مختلف مشارکت داشته باشد.

 

وی اظهار کرد: تعاونی های روستایی باید به لحاظ کشت محصولات، استعداد یابی شوند و نوع محصولات کشاورزی را دسته بندی و دامداری روستائی را مدیریت کنند.

 

معاون امور تعاون، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با ابراز خرسندی از افزایش میزان پس انداز صندوق های خرد روستایی در قلعه گنج به عنوان شهر نمونه اقتصادی گفت: در سفر قبلی که به این شهرستان داشتم میزان پس انداز اهالی 12 میلیارد ریال بود که اکنون این رقم رشد قابل ملاحظه و چند برابری را داشته که این امر بسیار امیداور کننده است.

 

کلانتری افزود: بنیاد مستضعفان عنصر بسیار امید بخش و جاده صاف کن در امر توسعه و گسترش تعاونی های این شهرستان بوده است.

وی با بیان اینکه قلعه گنج شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی ملی و کشوری است تصریح کرد: این شهر را با حداقل درآمد ظرف چند سال آینده می خواهیم به یک شهر توسعه یافته با حداقل بیکاری برسانیم یعنی حرکت از فقر به سمت رفاه و از یک اقتصاد ضعیف به یک اقتصاد توسعه یافته تبدیل کنیم.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بصورت سر زده از شهرستان قلعه گنج و از روند فعالیت تعاونی های روستائی در این شهرستان بازدید کرد.

طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی از سال 93 به پیشنهاد استاندار کرمان و مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.

این طرح که به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور نیز مطرح و با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیر دولتی اجرا شده است.تشکیل صندوق های خرد روستایی برای تجمیع سرمایه های مردم و اعطای تسهیلات برای ایجاد مشاغل پایدار از ثمرهای این طرح است.

مرکز شهرستان قلعه گنج در 420 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها