mfnews.ir

انتشار: ۲۲:۲۹ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۰۶۶
تعداد بازدید: ۲۳۸۰
طی سال 96 با توزیع سبد غذایی حمایتی بنیاد مستضعفان انجام شد؛
بنیاد مستضعفان در راستای سیاست های حمایتی از مادران باردار و نوزادان خانواده های کم‌برخوردار مبلغ 24 میلیارد و 386 میلیون و 250 هزار ریال را به تامین نیازهای غذایی مادران باردار و شیرده استان آذربایجان شرقی اختصاص داد

بنیاد مستضعفان با همکاری کارشناسان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  در راستای سیاست جلوگیری از سوء تغذیه مادران باردار و نوزادان خانواده های کم‌برخوردار در استان آذربایجان شرقی  مبلغ 24 میلیارد و 386 میلیون و 250 هزار ریال را به حمایت از مادران باردار و شیرده استان اختصاص داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی  زیر مجموعه این نهاد انقلابی در قالب طرح حمایت بنیاد مستضعفان از مادران باردار و  شیرده  مناطق کم برخودار  کشور و با هدف تامین سلامت فرزند  آنها  و جلوگیری از سوء تغذیه در سال 95 تعداد 11820 مورد سبد سلامت را در سطح استان آذربایجان شرقی  توزیع کرد. تعداد سبد سلامت توزیع شده میان مادران باردار و شیرده کم بضاعت در سال 96 با 1735 مورد افزایش به  13 هزار و 935  سبد رسید و در طول سال 96 تعداد 2 هزار و 450 نفر از خانواده های محروم استان آذربایجان شرقی از خدمت بنیاد مستضعفان بهره مند شدند.

بنیاد مستضعفان با همکاری کارشناسان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  در راستای سیاست رسیدگی مطلوب به مادران باردار و نوزادان خانواده های کم‌برخوردار در استان آذربایجان شرقی  مبلغ 24 میلیارد و 386 میلیون و 250 هزار ریال را به حمایت از مادران باردار و شیرده استان اختصاص داد.

طی این طرح، زنان باردار حائز شرایط از ابتدای ماه چهارم حاملگی تا 6 ماه پس از زايمان (به مدت 12 ماه) تحت پوشش قرار می گیرند. حمایت از مادران باردار و شیرده در مناطق  روستايی نیز  اجرا می گردد و گروه هدف برنامه زنان روستايی مبتلا به سوء تغذيه در خانوارهای نيازمند و با اولویت بارداری نوبت اول می باشند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها