mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۴۴ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۰۶۷
تعداد بازدید: ۲۳۹۵
مهندس محمد سعیدی کیا : آغاز این واگذاریها از سال 93 بوده و تا به حال بیش از 61 هزار قراداد عرصه در سطح کشور از جمله خراسان رضوی، خراسان شمای و جنوبی، گلستان، مازندران، گیلان، ایلام، آذربایجان شرقی و غربی و غیره واگذار شده است.

مهندس محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ایران با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر واگذاری املاک علوی به صاحبان آنها طبق آیین نامه ای که به تصویب هیئت امنای بنیاد مستضعفان رسیده گفت: آغاز این واگذاریها از سال 93 بوده و تا به حال بیش از 61 هزار قراداد عرصه در سطح کشور از جمله خراسان رضوی، خراسان شمای و جنوبی، گلستان، مازندران، گیلان، ایلام، آذربایجان شرقی و غربی و غیره واگذار شده است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، مهندس سعیدی کیا در مرحله سوم طرح حمایتی بنیاد مستضعفان درشهرستان میانه  استان آذربایجان شرقی و در آیین اهدای یکهزار فقره قراداد واگذاری عرصه رایگان به مردم شهرستان میانه افزود : تا به حال بیشتر از یکهزارو 450 هکتار به ارزش کارشناسی بیش از 10 هزار میلیارد ریال واگذار شده و 99 درصد این واگذاریها رایگان بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: تا پایان سال مدیران ارشد بنیاد مستضعفان متعهد به اهدای  20 هزار قرارداد  واگذاری به واجدان شرایط  شده اند که با تلاش مضاعف خود و تکمیل پرونده این اقدام صورت خواهد پذیرفت .

رییس بنیاد مستضعفان در ادامه از کسانی که چنین املاکی در اختیار آنهاست خواست تا تشکیل پرونده داده و برای صدور سند اقدام کنند.

 

تامین مسکن خانواده های دارای بیش از دو معلول

سعیدی کیا همچنین از تامین خانه برای خانواده های با 2 معلول و بیشتر در سطح کشور خبر داده گفت: 14 هزار خانوار مشمول این طرح از سوی بنیاد شده اند و تا به حال برای 3 هزار خانوار، با کمک بنیاد مستضعفان، بهزیستی، بنیادمسکن، سازمان ملی زمین و مسکن و خیرین مسکن ساز، تامین مسکن شده و مابقی نیز تا 4 سال آتی، تامین خواهد شد که در شهرستان میانه نیز اقدام به این کار نموده ایم.

وی  گفت: از سوی این بنیاد زنان باردار در روستاهای شهرستان میانه نیز تحت پوشش تغذیه قرار گرفته و با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان سبد کالا در میان آنها توزیع می گردد.

 

راه اندازی دامداری 6هزار راسی میانه

سعیدی کیا در پایان با اشاره به اقدام بنیاد مستضعفان برای ایجاد اشتغال در شهرستان میانه از راه اندازی گاوداری 6 هزار راسی در شهرستان میانه که کار اقتصادی بزرگی به شمار می رود خبر داد و افزود: زمین این گاوداری از بخش خصوصی خریداری شده و در چند ماه آتی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن خواهیم بود.

 

واگذاری 318 هزار مترمربع  زمین به مردم " میانه "

از ابتدای سال 94 تا فروردین 97 در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان 2800 مورد از اسناد املاک علوی به صورت رایگان به مردم شهرستان میانه واگذار شده است.

تمامی اراضی واگذار شده  بصورت رایگان در اختیار اقشار محروم شهرستان میانه قرار گرفته است و شامل 2 هزار 533 مورد زمین با کاربری مسکونی، 137 مورد زمین با کاربری مسکونی تجاری، 65 مورد با کاربری تجاری، 39 مورد با کاربری زراعی و 26 مورد با سایر کاربری‌هاست.

طرح واگذاری اسناد زمین های علوی بر اساس منویات مقام معظم رهبری  برای واجدان شرایط به ویژه افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند، از سال 94 و در چندین مرحله در سراسر کشور توسط  بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حال اجرا است .

گفتنی است در این مراسم نیز 14 فقره قرارداد واگذاری از یکهزار فقره  به نیت 14 معصوم به مردم شهرستان به صورت نمادین اهدا شد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها