mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۵۵ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۰۶۸
تعداد بازدید: ۲۲۵۸
تقدیر از برنامه های موثر بنیاد مستضعفان در حوزه محرومیت زدایی
نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی : ‌بنیاد مستضعفان به عنوان نهادی انقلابی ظرفیت بالقوه‌ای برای اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی دارد. این بنیاد در حوزه‌های خدماتی، تولیدی و... برنامه‌های اثرگذار متعددی را به خصوص در مناطق محروم کشور اجرا کرده است.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری تسنیم :یک نماینده مجلس خواستار استفاده حداکثری از ظرفیت‌ نهادهای انقلابی از جمله بنیاد مستضعفان برای اجرای پروژه‌های فقرزدایی در مناطق محروم کشور شد.

 

حسن بهرام‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: از شواهد و قرائن پیداست که عملکرد دولت در حوزه محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی ضعیف بوده، اگر چنین بود که شاهد بیکاری 2 تا 3 نفر آن هم با تحصیلات عالیه در هر خانوار نبودیم.

 وی با بیان این‌که دولتی‌ها می‌گویند تا الان 800 هزار شغل ایجاد شده است، افزود: واقعیت آن است که این اشتغالزایی پایدار نبوده و فصلی است. در این بخش از اهداف برنامه‌های پنجم و ششم توسعه عقب هستیم  . وی در ادامه با اشاره به فعالیت نهادهای انقلابی برای محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال در مناطق محروم کشور، تصریح کرد:‌بنیاد مستضعفان به عنوان نهادی انقلابی ظرفیت بالقوه‌ای برای اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی دارد. این بنیاد در حوزه‌های خدماتی، تولیدی و... برنامه‌های اثرگذار متعددی را به خصوص در مناطق محروم کشور اجرا کرده است.

 نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اجرای برنامه‌های محرومیت‌زدایی باعث ماندگاری مردم در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهرها شده است.

 

دکتر بهرام‌نیا با اشاره به فقرزدایی در شهرها و روستاهای کشور توسط بنیاد مستضعفان از این‌‌که دولت به وظیفه خود در این زمینه عمل نکرده، انتقاد کرد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها