mfnews.ir

انتشار: ۱۷:۲۶ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۰۷۱
تعداد بازدید: ۲۳۸۵
در همایش وحدت بین شیعه و سنی قلعه گنج اعلام شد:
به مناسبت عید مبعث همایش وحدت بین شیعه و سنی با حضور علمای طوایف شیعه و سنی شهرستان قلعه گنج و مسوولان و مدیران بنیاد مستضعفان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان مسعود حیدروند مدیر ملی طرح ابادانی و توسعه قلعه گنج در این همایش گفت : من از همه بزرگان طوائف خواهش دارم در راستای اگاهی بخشی و اطلاع رسانی فعالیت های بنیاد با ما همگام و همراه باشید و شعار بنیاد برای توسعه ی قلعه گنج "کار با مردم و برای مردم است"

 

حجت الاسلام نجنو امام جمعه قلعه گنج گفت: شهرستان قلعه گنج با همکاری و همراهی شما سران طوایف و مردم عزیز توانسته است از مرزهای فقر و گمراهی نجات پیدا کند.

 وی افزود : سران طوایف باعث دلگرمی طایفه و امید آنها هستند که در این زمینه باید هوشیار باشند و سعی کنند جهت عمران و آبادی منطقه و طایفه از همدیگر سبقت بگیرند.

 نجنو بیان کرد : امنیت خوبی که در منطقه حکمفرماست از سران طایفه خواست تا چنانچه اسلحه های غیر مجازی در بین افراد طایفه وجود دارد تحویل دهد.

 

امام جمعه قلعه گنج ضمن تقدیر از بنیاد مستضعفان، از مردم خواست جهت هرچه بهتر اجرا شدن کارها و خدمات بنیاد در تمامی زمینه ها راه را برای آنها باز کنند تا بتوانند خدمات خود را هرچه سریعتر انجام دهند.

 

وی افزود :سران طوایف در مناطق حافظ و نگهبانی برای طایفه ،منطقه وحتی کشور هستند و باید از فکر و استعداد و ظرفیت تک تک آنها که در مدیریت یک روستا و یک طایفه خوب عمل کرده اند استفاده کرد.

 وی گفت :ما باید قدر دان زحمات بنیاد مستضعفان و شخص آقای سعیدی کیا و همکارانشان باشیم که تاکنون از هیچ تلاشی جهت عمران و آبادانی شهرستان الگویی اقتصاد مقاومتی قلعه گنج دریغ نکرده اند .

 وی از سران طوایف شیعه و سنی خواست تا جهت ادامه خدمات بنیاد با این نهاد انقلابی جدیت همکاری را داشته باشند.

 مولوی چاهانی امام جمعه اهل سنت رمشک گفت:سران طوایف نقش به سزایی در رشد و شکوفایی این منطقه دارند .

 وی ضمن اشاره به هفته وحدت بین شیعه و سنی گفت:باتوجه به نقشه های شوم دشمنان امروزه این اتحاد باید بیشتر از همیشه نمایان شود،چراکه دشمنان اسلام در پی شکاف بین شیعه و سنی هستند.

 وی افزود :این خدمات باعث دلگرمی طوایف مختلف و مردم رمشک شده است.

 مولوی فقیر زهی امام جمعه اهل تسنن منوجان هم ضمن تبریک فرا رسیدن عید مبعث ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این همایش گفت: امروزه دشمنان اسلام و مسلمین جهت ایجاد تفرقه نقشه های زیادی را کشیده اند که در این میان ما با همدلی و اتحاد با یکدیگر میتوانیم تمامی نقشه های شوم دشمنان را خنثی کنیم.

 وی بیان کرد : مشکلات و گرفتاری ها وجود دارد وای مساله نباید باعث نامیدی شود .

 وی وجود سران طوایف را ضروری دانست و گفت: سران طوایف میتوانند در جهت بهبود وضعیت کشور نقش مهم و اساسی داشته باشند.

 همچنین در همایش سران طوایف و متنفذین قلعه گنج آقای حیدر وند مجری ملی طرح عمران و آبادانی شهرستان الگویی اقتصاد مقاومتی قلعه گنج گفت:سه سال پیش با عنایات مقام معظم رهبری مبنی بر آباد سازی یک نقطه محروم کشور و ارسال الگوی اقتصاد مقاومتی به دیگر نقاط کشور کار عمران و آبادانی شهرستان الگوی اقتصاد مقاومتی قلعه گنج را با شعار کار با مردم و برای مردم شروع کردیم .

 

وی گفت:یکی از طرح هایی که اعتماد مردم را نسبت به بنیاد نشان داد طرح توان افزایی روستایی بود که ۱۸ هزار نفر از مردم قلعه گنج با تشکیل صندوق های خرد روستایی در این طرح مشارکت کردند .

 وی اظهار کرد: بنیاد در تمامی زمینه ها از جمله تجهیز و ساخت مساجد، تجهیز ۱۴۵ مدرسه در سال قبل و ۱۰۰مدرسه در امسال ،ریشه کنی بیسوادی ،اجرا و احداث چندین کارخانه با گرایش معیشت مردم ازجمله کارخانه فرآوری خرما،رب،روغن کشی کنجد،آبمیوه ،پنیر و احداث مجتمع بز شیری ۳ هزار راسی نژاد مورسیا و تکثیر ان در بین مردم مشارکت داشته است .

 

وی ضمن تشکر از همکاری سران طوایف و دهیاری ها از واگذاری ۵ هزار سند مالکیت زمین به مردم قلعه گنج در آینده نزدیک خبر داد.

  حید روند گفت:برای اولین بار با مشارکت دولت محترم و بنیاد امسال قصد داریم به ۵ هزار نفر از مردم شهرستان قلعه گنج جهت ملک روستایی، ۵ هزار جلد سند صادر کنیم .

 وی در این خصوص افزود:ضمن تفاهم نامه مالی که با دولت محترم و بنیاد مسکن بسته شد مقرر گردید ۸۰ درصد از این سهم را مسکن ، ۱۰درصد بنیاد و ۱۰ درصد هم مالک زمین پرداخت نمایند و صاحب زمین شوند.

 مدیر ملی طرح عمران و آبادانی قلعه گنج گفت: برای صدور سند مالکیت این اراضی بنیاد ۵۰ درصد از سهم مالی صدور سند را پرداخت خواهد کرد.

 وی افزود با همکاری فرماندار قلعه گنج جهت سهولت در صدور سند یک کار گروه تشکیل سند در شهرستان راه اندازی شده است که از مردم تقاضا دارم در اسرع وقت اقدام کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها