mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۲۸ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۰۸۰
تعداد بازدید: ۲۳۲۴
به همت بنیاد علوی انجام شد؛
در فاصله سال‌های 1390 تا 1395 حدود یک میلیون و هشتصد هزار دست لباس تحت عنوان هدایای مقام معظم رهبری به دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته کشور اهدا شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، بنیاد مستضعفان با توجه به مسئولیت های خود در حوزه محرومیت زدایی خدمات متفاوتی را ارائه می‌کند. این خدمات بیشتر تلاش می کند نیازهای اساسی مددجویان را رفع کند و در کنار خدمات زیرساختی بنیاد چهره فقر را به مرور در مناطق کمتر توسعه یافته تغییر دهد. 

بنیاد مستضعفان با شناسایی اقشار آسیب پذیر تلاش می کند تا خدمات خود را بر گروه‌هایی متمرکز کند که بیش از دیگران در معرض آسیب های جانبی ناشی از فقر اقتصادی هستند. کمک به احداث و تامین مسکن خانواده های دارای دو معلول، کمک به تامین مسکن معلولین و کمک به تامین مسکن و معیشت خانواده های دارای فرزندان سه قلو و بیشتر از جمله طرح هایی هستند که شیوه مواجهه بنیاد با پدیده فقر و محرومیت را کاملا برای هر مخاطبی تبیین می‌کند. 


هر چند بخش قابل توجهی از اقدامات بنیاد زیرساختی است اما خدمات حمایتی مکمل فقر زدایی در مناطق کمتر توسعه یافته است. از جمله فعالیت‌هایی که به منظور ارائه خدمات حمایتی در دست اجراست طرح توزیع البسه تحت عنوان هدایای مقام معظم رهبری به دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه مناطق کمتر توسعه یافته است. این هدایا شامل مانتو، مانتو شلوار، چادر، مقنعه و کفش برای دختران و پیراهن، تی شرت، و کفش برای پسران است. در فاصله سال‌های 1390 تا 1395 حدود یک میلیون و هشتصد هزار دست لباس میان مناطق محروم سراسر کشور توزیع شد. 


همچنین عاملان بنیاد مستضعفان از سال 94 تاکنون با حضور در مناطق حاشیه استان های تهران و البرز نسبت به پرداخت و  تسویه حساب بدهی خانواده های نیازمند به خوارو بار فروشی های محلی در آستانه ماه مبارک رمضان اقدام کرده‌اند. 

بنیاد مستضعفان در راستای فعالیت های فرهنگی خود به ساخت 25 باب مسجد، حوزه علمیه و زائرسرا در سراسر کشور مبادرت کرده است. 

از انجایی که بخش قابل توجهی از آسیب‌های اجتماعی مناطق محروم دامن‌گیر نوجوانان و جوانان می‌شود لذا بنیاد تلاش می‌کند نیازهای رفاهی و سرگرمی این قشر را فراهم نماید تا کمبود امکانات رفاهی زمینه ارتکاب جرائم را فراهم نسازد. 


احداث مجموعه فرهنگی – ورزشی چند منظوره در شهرستان قلعه گنج با اعتبار 51 میلیارد ریال و احداث مجموعه گردشگری در منطقه قلعه گنج با معماری بومی بخشی از اقدامات بنیاد در این حوزه است. همچنین برگزاری مسابقات ورزشی از جمله برگزاری مسابقات تکواندوی پسران و کاراته دختران در سطح استان کرمان، برگزاری دوره آموزشی ژیمناستیک در قلعه گنج  و اعزام تیم شهید حیدری قلعه گنج به مسابقات بین‌المللی «نروی کاپ» نروژ از جمله اقدامات فرهنگی و ورزشی بنیاد در مناطق محروم است. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها