mfnews.ir

انتشار: ۲۰:۴۶ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۰۸۱
تعداد بازدید: ۲۸۲۲
طی سفر رئیس بنیاد مستضعفان به قلعه‌گنج انجام شد؛
طی مراسمی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان ۲ هزار و ۳۰۰ فقره از اسناد املاک علوی به مردم شهرستان قلعه گنج اهدا شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی‌‍کیا، رئیس بنیاد مستضعفان کشور به منظور بازدید و افتتاح چند طرح محرومیت‌زدایی و عمرانی وارد شهرستان قلعه گنج شد.

در بخشی از برنامه‌های سفر رئیس بنیاد مستضعفان گواهینامه پایان دوره 1500 نفر از آموزش دیدگان دوره‌های فنی و حرفه‌ای شهرستان قلعه‌گنج اهدا شد. سعیدی‌کیا در جمع کارآموزان شهرستان قلعه گنج تاکید کرد: کسانی‌که بتوانند با استفاده از فن و آموزشی که دیده‌اند برای خود و دیگران شغل ایجاد کنند تسهیلات با سود کم از بنیاد مستضعفان دریافت خواهند کرد. 


سعیدی‌کیا در ادامه سفر کاری خود از طرح توان افزایی روستای آهوان بازدید کرد و در جمع مردم روستای آهوان گفت: زمانی‌که ما حضور پر رنگ شما را در حل مسائل اقتصادی می‌بینیم؛ انگیزه مضاعفی می‌گیریم و تکلیف بر ما سنگین‌تر می‌شود. وی از مردم این روستا خواست تا با دلگرمی این مسیر را ادامه بدهند و شهرشان را آباد کنند. رئیس بنیاد مستضعفان ضمن گفت‌وگو با مردم روستا و آشنایی با مشکلات و مسائل آنها برای ساخت یک باب مدرسه در این روستا قول مساعد داد. 

همچنین طی مراسمی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان و مدیر کل بنیاد مسکن استان کرمان در چارچوب طرح واگذاری اسناد املاک علوی بر اساس منویات مقام معظم رهبری ۲ هزار و ۳۰۰ فقره سند به مردم شهرستان اهدا شد. در قالب این طرح قرار است با مشارکت بنیاد مستضعفان کشور و بنیاد مسکن ۵ هزار سند اراضی دیگر به مردم واگذار شود. 50 درصد از هزینه‌های صدور این اسناد را بنیاد مستضعفان پرداخت می‌کند. 


رئیس بنیاد مستضعفان در بخشی از برنامه‌های سفر خود در جلسه کار گروه اشتغال شهرستان که با حضور تعدادی از مدیران کل ادارات استان و معاونین استاندار برگزار شد؛ شرکت کرد. وی ضمن تشکر از حمایت مسئولان استانی از پروژه‌های محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه گنج تاکید کرد که بنیاد مانند گذشته در توسعه شهرستان و تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز فعال خواهد بود. 

عطا الله ناوکی، فرماندار قلعه گنج ضمن اشاره به برنامه‌های اشتغال‌زایی در این شهرستان گفت: خدا را شکر می‌کنیم که با پیگیری های ادارات این شهرستان و با برگزاری جلسات متعدد کار گروه اشتغال شهرستان قلعه گنج در جذب اعتبارات و تسهیلات اشتغالزایی تلاش‌های خوبی انجام شده است. با تلاش‌های صورت گرفته در آینده نزدیک شاهد رشد و شکوفایی سریعتر شهرستان قلعه‌گنج خواهیم بود.

در ادامه این جلسه رضا اسماعیلی مدیر کل تعاون، کار و رفاه  اجتماعی استان کرمان درخصوص وضعیت اشتغال این شهرستان گفت: با مدیریتی که در شهرستان قلعه گنج صورت گرفته است  این شهرستان در سال گذشته نرخ بیکاری خود را به ۷ و نیم درصد رسانده است. در سال گذشته  هزار و نهصد نفر از مردم شهرستان قلعه‌گنج صاحب شغل شدند و امسال نیز  برای اشتغال 1222 نفر برنامه‌ریزی شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه  اجتماعی استان کرمان بیشترین رشد اشتغال‌ را مرتبط با دو بخش کشاورزی و صنعت ‌و معدن دانست و افزود: جهت ایجاد شغل و ثبت نام از طریق سامانه کارا برای این شهرستان ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. 

علی حسینی مدیر کل تامین اجتماعی استان نیز از پوشش بیمه‌ای برای  ۱۵۰۰ نفر از مردم قلعه گنج خبر داد و افزود: کسانی‌که از طرح هایی خود اشتغالی استقبال کنند شامل پوشش بیمه‌ای می‌شوند و می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها