mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۵ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۰۹۱
تعداد بازدید: ۲۱۱۴
مدیر مجتمع موزه ای شهدای رامسر خبر داد :
مدیرمجتمع موزه ای شهدای رامسر از بازدید 120 هزار مسافر در ایام نوروز از این مجتمع موزه ای رامسر خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی بنیاد مستضعفان، علی غلامی مدیرمجتمع موزه ای شهدای رامسر در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه بنیاد مستضعفان پروژه های بزرگی را در دستور کار قرار داده است، گفت: توسعه فصای فیزیکی و نرم افزاری این مجتمع در یک سال گذشته به حدی چشم گیر بوده که در نوروز سال جاری استقبال مسافران بی نظیر بود.


وی افزود: پروژه توسعه مجتمع موزه ای رامسر یکی از بزرگترین برنامه های بنیاد مستضعفان است چرا که موزه رامسر جز 5 موزه پربازدید کشور محسوب می شود.

غلامی با اشاره به اینکه جهت راه اندازی موزه عاج رامسر بنای قدیمی محل فرمانداری سابق مربوط به پهلوی اول که 70درصد تخریب شده بود بازسازی و نورپردازی شد گفت : ویترین های این موزه در دنیا منحصربه فرد بوده و 300 قلم شی تاریخی به ارزش 300میلیارد تومان در آن به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: موزه عاج رامسر به عنوان تنها موزه عاج خاورمیانه و جز تخصصی ترین موزه های عاج دنیا محسوب می شود.

این مسئول از راه اندازی موزه حمام قدیم ، موزه مردم شناسی شمال ایران ، بازسازی چشمه پهلوی اول که قابلیت تامین آب بخشی از منطقه را دارد را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مجتمع عنوان کرد و اظهار داشت : از آنجایی که رامسر به عنوان مرکز کنوانسیون تالابها شناخته می شود لذا تالاب 200متری این مجموعه در طرح توسعه قرار گرفت و هم اکنون با وسعت 1500متر به عنوان یک جاذبه رامسر محسوب می شود. غلامی از بازدید 120 هزار مسافر در ایام نوروز از این مجتمع موزه ای رامسر خبر داد.

رییس مجتمع موزه ای شهدای رامسر از ساخت موزه میراث روستایی به وسعت 2 هکتار در آینده نزدیک خبر داد و گفت : در راستای حمایت از تولیدات داخلی و با رویکرد محرومیت زدایی و حمایت از صنعتگران سنتی ، بازارچه سنتی بزودی در این مجتمع احداث خواهد شد.

وی از وجود بیش از 35هزار قطعه سفال در موزه های استان تهران خبر داد و گفت : از این تعداد 10هزار قطعه سفال باارزش مربوط به شمال ایران است که در برنامه دایم از تهران به رامسر منتقل کنیم.

غلامی احداث موزه مشاهیر شمال را یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام بنیاد مستضعفان در مجتمع موزه ای رامسر اعلام کرد و گفت : مسیر اصلی آبگرم های معدنی رامسر از این مجتمع میگذرد لذا احداث مجتمع آبدرمانی نیز یکی دیگر از برنامه های این مجموعه است.

وی از پیشنهاد شهردار رامسر جهت ساخت ماکت بناهای بین المللی جهت جذب گردشگران بین المللی استقبال کرد و گفت : رامسر دارای شهدای گرانقدری از انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم دارد به همین جهت ساخت مسجد و یادمان شهدا نیز از برنامه های در دست اقدام است.

این مسئول ساخت خانه کودک ، مجموعه رستورانی و سالن آمفی تئاتر روباز را از دیگر برنامه های این مجموعه عنوان کرد.

غلامی در پایان از همراهی های بسیار خوب نماینده مجلس و محمد آزاد فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان رامسر قدردانی کرد و گفت : با حمایتهای معنوی مدیریت شهرستان همه اقدامات در کوتاه ترین زمان صورت خواهد گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: