mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۴ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۱۰۶
تعداد بازدید: ۱۷۵۵
آزمون رایگان بنیاد علوی در شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی با حضور 650 دانش‌آموز برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان،  بازرگان اسفندیاری معاون آموزشی آموزش وپرورش راز و جرگلان گفت: 650 دانش آموز از کلیه مقاطع متوسطه دوم در پایه های دهم ، یازدهم و پیش دانشگاهی در آزمون نهایی بنیاد علوی شرکت کردند.


وی آزمون بنیاد علوی را از جمله مهمترین آزمون‌های آزمایشی برشمرد و افزود: این آزمون‌ها رایگان است و با هدف حمایت از دانش آموزان مناطق محروم برگزار می گردد.

اسفندیاری خاطرنشان کرد: برگزاری چنین آزمون هایی علاوه بر رفع استرس دانش آموزان موجب افزایش علاقه و انگیزه آنان می‌شود و همچنین معیاری برای سنجش توانایی یادگیری دانش آموزان است. 

بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان با هدف تقویت توان رقابت دانش آموزان مناطق کمتر برخوردار و محروم  آزمون‌های آزمایشی را به صورت رایگان برگزار می‌نماید. این آزمون ها با استفاده از راهنمایی اساتید مجرب  و با جامعه آماری بزرگ در سطح کشور برگزار می‌شود  و دانش آموزان مناطق محروم را از شرکت در آزمون های آزمایشی موسسات دیگر که غالبا هزینه‌های هنگفتی را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند، بی نیاز می‌نماید.

طرح ارتقای تحصیلی دانش آموزان کمتر برخوردار توسط  بنیاد علوی و  در ۱۸ استان و ۲۱۵ منطقه آموزش و پرورش اجرا می‌شود. در سال تحصیلی 94-95 از میان ۲۵۸۹۲ دانش آموزان تحت پوشش که در آزمون کنکور شرکت کردند ۸۶۰۰ دانش آموز پس از قبولی در دانشگاه های دولتی ثبت نام کردند که در این میان ۲۸۸ نفر موفق به کسب رتبه زیر ۱۰۰۰ منطقه ای شده اند که در مقایسه با سال قبل ۷۷ درصد رشد عملکرد طرح در مناطق کم برخوردار بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: