mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۱۵ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۱۱۱
تعداد بازدید: ۲۰۵۲
توزیع بیش از ۶۱ هزار کتاب کمک درسی در مناطق کمتر برخوردار استان
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از توزیع ۶۱ هزار ۲۴۳ کتاب کنکوری به ارزش ۱۶ میلیارد ریال در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار استان در قالب طرح ارتقای تحصیلی بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان محمد تقی‌زاده در گفت و گو با ایسنا - منطقه خوزستان با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری  ۱۵ هزار و ۱۹۰ دانش آموز خوزستانی تحت پوشش خدمات بنیاد مستضعفان قرار گرفتند، اظهار کرد: بنیاد علوی یکی از نهادهای زیر نظر بنیاد مستضعفان  و  وابسته به دفتر مقام معظم رهبری است که همه ساله برنامه هایی از جمله توزیع رایگان کتاب های درسی، برگزاری کلاس های تقویتی و کنکور، انجام مشاوره های تحصیلی و برگزاری آزمون های دوره ای برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان محروم را در استان های کم برخوردار به اجرا می گذارد.

 

وی افزود: بنیاد علوی در سال تحصیلی جاری پنج هزار و ۱۹۰ دانش آموز پیش دانشگاهی، پنج هزار دانش آموز پایه دهم و پنج هزار دانش آموز پایه یازدهم را تحت پوشش خدمات آموزشی خود قرار داده است.

 تقی زاده با بیان اینکه فعالیت بنیاد مستضعفان در خوزستان زمینه ساز ارتقای شاخص های تحصیلی و انگیزشی دانش آموزان مناطق محروم شده است، تصریح کرد: ایجاد فرصت های برابر آموزشی برای دانش آموزان مناطق کم برخوردار و محروم استان، بسترسازی برای قبولی دانش آموزان کنکوری این مناطق و رشد انگیزه تحصیلی دانش آموزان، مهمترین کارکردهای فعالیت های آموزشی بنیاد علوی در خوزستان است.

 مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با بیان اینکه خدمات آموزشی بنیاد علوی به دانش آموزان مناطق محروم با ضریب ۶ تا ۹ تعلق می گیرد، خاطرنشان کرد: شهرستان ایذه با یک هزار و ۱۴۷ دانش آموز دارای بالاترین آمار و شهر بستان با ۱۰۹ دانش آموز از کمترین آمار دانش آموزان تحت پوشش خدمات آموزشی بنیاد علوی برخوردار هستند.

 وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران بنیاد مستضعفان  در خوزستان، گفت: یکی از اولویت های آموزش و پرورش خوزستان حمایت از دانش آموزان مناطق کم برخوردار استان است و در این راه از همه ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری بهره خواهد برد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: