mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۰۱ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۱۳۱
تعداد بازدید: ۲۰۱۱
شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران وابسته به هلدینگ کشاورزی و دامپروری بنیاد مستضعفان به‌عنوان تولید کننده برتر علوفه در خراسان جنوبی معرفی شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران وابسته به هلدینگ کشاورزی و دامپروری بنیاد مستضعفان به‌عنوان تولید کننده برتر علوفه در خراسان جنوبی معرفی شد. این شرکت توانست تا با استفاده بهینه از ظرفیت های خود علاوه بر تامین 50 درصد علوفه مورد نیاز استان به عنوان تولید کننده برتر شناخته شود.


با وجود اینکه استان خراسان جنوبی یک دوره 18 ساله خشکسالی را سپرده کرده است اما استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری به عنوان شرکت نمونه استای در بهره برداری از منابع آبی نیز معرفی شود. این شرکت تاکنون 3 هزار هکتار سیستم‌های نوین آبیاری را در سطح استان ایجاد کرده است.

همچنین شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران با سرمایه‌گذاری 40 میلیارد تومانی از دو پروژه باغ مدرن بهره برداری کرده است. این دو پروژه مدرن ايجاد شده به لحاظ انتخاب رقم ومصرف كود مايكوريزا براي اولين بار دركشور ،به عنوان باغات نمونه ازطرف معاون محترم باغباني وزيرمعرفي شده است.

اجراي طرح كاشت گياه دارويي خارشتر براي اولين بار در كشوربا همكاري مراكز دانش بنيان از دیگر اقدامات شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران است که به‌عنوان طرح نمونه کشوری شناخته می‌شود. 

گفتنی است محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر خود به استان خراسان جنوبی از طرح‌ها و پروژه‌های شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران بازدید کرد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: