mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۶ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۱۳۴
تعداد بازدید: ۲۱۶۳
همزمان با سفر رییس بنیاد مستضعفان صورت پذیرفت:
خبرهای خوب از تکمیل مرکز سلامت روستای "کرند" تا حمایت از خانوادهای دارای بیش از دو معلول ، حمایت از خانواده های دارای فرزند سه قلو و بیشتر ، توزیع سبد حمایتی بین مادران باردار و شیرده مناطق کم برخوردار گلستانی و .....

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، استان گلستان بواسطه دارا بودن ظرفیت‌های قابل قبول  اشتغالزایی و توسعه پایدار  چند سالی است که مورد توجه ویژه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار گرفته است. بنیاد مستضعفان تلاش می‌کند در جهت محرومیت زدایی و رفع مشکل اشتغال بر روی طرح‌های خرد اقتصادی و اشتغالزا در این استان سرمایه‌گذاری کند و هم اکنون 13 طرح اقتصادی توسط بنیاد در سطح استان گلستان در حال اجراست.

 

60طرح  برای اشتغالزایی

علی شکریان مدیر کل اموال و املاک استان گلستان در این زمینه توضیح داد : در جریان سفر سال گذشته مهندس محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان به استان گلستان تاکنون  60 طرح در استان گلستان جهت دریافت تسهیلات یارانه ای بنیاد مستضعفان برای کار آفرینی  معرفی شدند که از این تعداد, 21 مورد تصویب شده و پرونده  13 طرح تاکنون برای اخذ تسهیلات به بانک سینا ارسال شده است .

 

حمایت از خانواده های دارای فرزند سه قلو

وی افزود : فعالیت‌ های بنیاد در استان گلستان تنها به فعالیت اقتصادی اشتغال‌زا محدود نمی‌شود بلکه این بنیاد در راستای وظیفه ذاتی خود موضوع محرومیت زدایی را نیز به صورت ویژه در این استان پیگیری می‌کند.

بنیاد در راستای طرح حمایت از خانواده‌های دارای فرزند سه قلو از هشت خانواده ساکن در شهرهای گرگان، بندر ترکمن و گنبد حمایت می‌کند و در هزینه‌های تامین مسکن، تامین شیرخشک و حتی در هزینه‌های جاری این چهار خانواده مشارکت دارد.

ساخت و توسعه مساجد

 شکریان  در ادامه کمک به پرداخت دیون معوقه افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی ، ساخت مجتمع فرهنگی شهدای گمنام آق قلا، توسعه مسجد جامع سوداغلن، تکمیل بنای امام‌ زاده روشن آباد، ساخت مسجد حضرت ابوالفضل و بقعه امامزاده الوالقاسم(ع) روستای کاشیدار  و خرید تضمینی 150 تخته فرش  با هدف حمایت از تولیدات صنایع دستی  خانواده‌های محروم ساکن در شهرهای گنبد، آق قلا و گمیشان از جمله اقدامات توانمندسازی بنیاد مستضعفان در استان گلستان  نام برد .

 

 توزیع 13120 سبد حمایتی

مدیر کل اموال و املاک استان گلستان بنیاد مستضعفان ضمن تشریح  طرح حمایتی بنیاد برای جلوگیری از سوء تغذیه مادران باردار و شیرده  مناطق کم برخوردار کشور  توسط بنیاد مستضعفان اعلام کرد :  کارشناسان  خدوم بنیاد مستضعفان تعداد 13120 سبد کالا را با همکاری کارشناسان وزارت بهداشت با هدف جلوگیری از سوء تغذیه مادر و فرزند  در بین مادران شناسایی شده مناطق کم برخوردار  استان توزیع کرده اند.

شکریان خاطر نشان کرد : احداث مراکز بهداشتی و درمانی بخش دیگری از اقدامات بنیاد مستضعفان در حوزه سلامت است و در همین راستا علاوه بر اجرای پروژههای مختلف از جمله بیمارستان مراوه تپه و ....  در حال حاضر مرکز جامع سلامت شبانه روزی درجه یک در روستای کرند شهرستان گنبد احداث و آماده تحویل شده است. 

 

واگذاری 28800سند املاک

گفتنی است علاوه بر طرح های حمایتی و اشتغالزایی از اردیبهشت ماه سال 1394 تا کنون با حضورمهندس محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جمعی از معاونان و همچنین مسوولان استان و ائمه جمعه و جماعات در طی 12 سفر جمعا 28800 سند واگذاری املاک بنیاد مستضعفان به مساحت 124 میلیون و 693 هزار و 436متر مربع و با برآورد قیمت تقریبی 362.6میلیارد تومان  به اقشار محروم استان گلستان به صورت کاملا رایگان واگذار شده است  که بخش اعظم اسناد واگذاری به هموطنان اهل سنت و به ویژه مرز نشینان غیور شمال استان تقدیم شده است .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: