mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۱۷ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۱۳۷
تعداد بازدید: ۲۰۸۴
مدیرعامل بنیاد علوی؛
مدیر عامل بنیاد علوی شایعات اخیر در مورد ارتباط بنیاد علوی تحت پوشش بنیاد مستضعفان با بنیادی موسوم به علوی در نیویورک را قویاً تکذیب کرد.
موسی برزگری مدیر عامل بنیاد علوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس تأکید کرد شایعاتی که درباره ارتباط بنیاد علوی و بنیادی با همین عنوان در نیویورک مطرح می‌شود، کذب است و از اساس صحت ندارد. بنیاد علوی ایران یکی از مجموعه‌های تحت پوشش بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است که تمام بودجه خود را از این بنیاد دریافت می‌کند و فعالیت اقتصادی ندارد.

مدیر عامل بنیاد علوی با تأکید بر این نکته که سود حاصل از فعالیت‌های اقتصادی بنیاد مستضعفان صرف پروژه‌های محرومیت زدایی توسط بنیاد علوی می‌شود، تصریح کرد: بودجه بنیاد علوی در طرح‌های محرومیت‌زدایی در کشور هزینه می‌شود و طرح ادعاهایی درباره صرف بودجه این بنیاد برای اهداف سیاسی و در خارج از ایران دروغ و از اساس باطل است.

برزگری در ادامه به برخی ادعاهای مطرح شده در فضای مجازی اشاره و افزود: ادعاهایی درباره خرید و فروش نفت و ارز توسط بنیاد علوی مطرح شده است که کاملاً دروغ است و من تأکید می‌کنم که بنیاد علوی در ایران، نه‌تنها هیچ فعالیت اقتصادی ندارد بلکه بودجه خود را تمام و کمال از بنیاد مستضعفان دریافت می‌کند.

برزگری با اشاره به جنگ روانی رسانه‌های ضدانقلاب برای تخریب نهادهای انقلابی گفت: برخی تلاش می‌کنند صرف تشابه نام بنیاد علوی با تشکیلاتی در آمریکا ذهنیت افکار عمومی را با اهدافی خاص علیه بنیاد مستضعفان مخدوش کنند.

برزگری تأکید کرد که بنیاد علوی هیچ ارتباطی با بازار ارز ندارد و افزود: براساس تصمیم و سیاست‌های بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی تنها بر روی رفع محرومیت در استان‌های کمتر توسعه یافته و کمک به اقشار آسیب‌پذیر متمرکز است و تاکنون اقدامات خوبی هم در این زمینه انجام شده است.

موسی برزگری ضمن تشریح برخی اقدامات بنیاد علوی در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر به طرح هایی چون حمایت از مادران باردار و شیرده، حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو و چند معلول، وام‌های اشتغال‌زایی یارانه دار روستایی و طرح پیشرفت و آبادانی قلعه گنج و حمایت از دانش آموزان محروم در کشور اشاره کرد و از رسانه‌ها خواست تا برای معرفی خدمات بنیاد علوی به مردم مساعدت بیشتری داشته باشند.

برزگری در پایان به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره معرفی خزانه داری آمریکا به عنوان اتاق جنگ اقتصادی علیه کشورمان اشاره و تأکید کرد: شایعاتی که عموماً توسط ضدانقلاب در فضای مجازی علیه نهادهای انقلابی منتشر می شود هدفی جز بدبین کردن مردم به نظام و آنهم در چهل سالگی انقلاب شکوهمنداسلامی ندارند.

برزگری تأکید کرد: ما در مسیر خدمتگزاری به مردم و رفع محرومیت و استضعاف مصمم هستیم و هرگز دروغ پراکنی و شایعه سازی‌های ضدانقلاب ما را از مسیرمان منحرف نخواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: