mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۲۶ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۱۴۶
تعداد بازدید: ۲۰۲۳
علی عرب نژاد مدیر کل بهزیستی استان خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : ساخت مسکن برای خانواده های دارای 2 معلول از سال 94 در خراسان جنوبی آغاز شده است , سهمیه خانواده های دارای 2 معلول در مناطق روستایی استان 132 واحد بوده است

علی عرب نژاد  مدیر کل بهزیستی استان خراسان جنوبی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : ساخت مسکن برای خانواده های دارای 2 معلول از سال 94 در خراسان جنوبی آغاز شده است. و سهمیه خانواده های دارای 2 معلول در مناطق روستایی استان 132 واحد بوده است، افزود : از این تعداد 52 واحد به صورت کامل تحویل شده و مابقی در دست اقدام است که امیدواریم تا پایان شهریور امسال به اتمام برسد.

مدیرکل بهزیستی استان ادامه داد: مسکن ویژه معلولان حداقل 60 مترمربع و حداکثر 85 مترمربع به شکل ویلایی در روستاها ساخته می شود. عرب نژاد از کمک بلاعوض 18 میلیون تومانی برای هر واحد مسکونی معلولان خبر داد و گفت: این کمک ها از سوی بهزیستی ، بنیاد مستضعفان، و بنیاد مسکن برای خانواده های دارای 2 معلول تامین شده است.

وی خاطر نشان کرد: متناسب زمان شروع ساخت به این واحدها ، 15 تا 18 میلیون تومان تسهیلات بانکی با نرخ پنج درصد و بازپرداخت 15 ساله تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه مبلغ تمام شده واحدهای مسکونی با تسهیلات اعطایی برابر می شود، گفت: در روستاها نیازی به آورده متقاضیان نیست اما در مناطق شهری هر خانواده ای 2 تا 10 میلیون تومان آورده نیاز دارد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی، سهمیه ساخت مسکن برای خانواده های دارای 2 معلول شهری را در استان 125 واحد عنوان کرد و افزود: از این تعداد نیز تاکنون 25 واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است و مابقی نیز تا نیمه سال 98 به اتمام می رسد.

عرب نژاد کمک بلاعوض 30 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی شهری را یادآور شد و گفت: در این کمک ها علاوه بر بهزیستی و بنیاد مستضعفان، خیرین مسکن ساز نیز سهیم هستند.

وی ادامه داد: در شهرهای زیر 25 هزار نفر هر خانواده دارای 2 معلول، 18 میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت می کند و در شهر های بالای 25 هزار نفر این رقم بین 25 تا 30 میلیون تومان متغیر است.  مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظها کرد: امتیاز آب، برق، گاز و فاضلاب این خانواده ها رایگان است.

خراسان جنوبی یکهزار و 120 خانواده دارای 2 معلول دارد که بیشتر این خانواده ها در مرکز استان ساکن هستند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: