mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۰۵ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۱۹۶
تعداد بازدید: ۲۰۲۸
نخستین مرحله توزیع سبدهای غذایی هدایای رهبر معظم انقلاب در سال جاری، با همکاری بنیاد علوی، بین 140 مادر باردار و شیرده واجد شرایط در شهرستان فراشبند، انجام شد و خانوارهای نیازمند سبدهای غذایی را دریافت کردند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، مسعود جوکار، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند اعلام کرد: این سبدهای غذایی با هدف بهبود سلامت مادران و کودکان و پیشگیری از تولد نوزاد بیمار، بین مادران کم بضاعت و بی بضاعتی که دارای کم خونی، وزن گیری نامطلوب، حاملگی های چندقلو و وزن کمتر از 45 کیلوگرم قبل از بارداری بوده اند، توزیع شد.


جوکار در زمینه چگونگی شناسایی و معرفی افراد واجد شرایط، عنوان کرد: در این طرح، ماماها، بهورزان و کارشناسان مرکز بهداشت و پایگاه های سلامت، مادران واجد شرایط را شناسایی و به واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان، معرفی کردند.

زهرا ضیائی، کارشناس بهبود تغذیه  شبکه بهداشت و درمان نیز با بیان اینکه مادران باردار دارای سوء تغذیه، از ماه چهارم حاملگی تا شش ماه نخست شیردهی از این سبد غذایی برخوردار می شوند، گفت: توزیع سبد کالا به بهبود وضعیت تغذیه و منحنی وزن گیری مادران باردار و شیرده که دچار سوء تغذیه هستند، بهبود وضعیت رشدی کودکان تازه متولد شده و کاهش کم وزنی زمان تولد کمک می کند.

ضیائی ادامه داد: آموزش، ارتقای کیفیت مراقبت مادران باردار، شناسایی زودهنگام مادران مبتلا به سوء تغذیه و همچنین اجرای موفق طرح توزیع سبد غذایی بنیاد علوی نقش موثری در بهبود مادران باردار و شیرده دچار سوء تغذیه دارد.

این سبد غذایی شامل 14 قلم مواد غذایی از جمله برنج، ماکارونی، لوبیا چیتی، پنیر، سویا، مرغ، تن ماهی،عدس، خرما، روغن مایع، عسل و شکر است و  هر دو ماه یک بار، از ماه چهارم بارداری تا 6 ماه بعد از تولد نوزاد، به مادران باردار بی بضاعت اهدا می شود.


طرح توزیع سبد غذایی بنیاد علوی با هدف بهبود سلامت مادران و کودکان، از سال 88 در شهرستان فراشبند آغاز شده است و تا کنون ادامه دارد. شهرستان فراشبند در فاصله 164 کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: