mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۰ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۲۰۵
تعداد بازدید: ۲۳۰۳
اعلام نتایج طرح حمایت از مادران باردار و شیرده در یک منطقه کم برخوردار
نوزدهمین دوره سبد غذایی حمایتی بین مادران باردار و شیرده مناطق محروم شهرستان فسا توزیع شد

مسوول واحد بهبود تغذیه فسا اعلام کرد : طبق پایش های به عمل آمده، تاثیر مثبت بر وزن گیری مناسب مادر در دوران بارداری، کاهش تولد نوزاد با وزن کمتر از 2500 گرم و رشد مطلوب کودکان شیرمادر خوار تا 6 ماهگی از نتایج این طرح می باشد.

زینب همت دار مسوول واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: سوء تغذیه شدید در اوایل دوران بارداری سبب بروز نقایص جسمی و ذهنی در جنین و در اواخر بارداری معمولا سبب کاهش رشد و تولد نوزاد کم وزن خواهد شد.از جمله برنامه های حمایتی واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشت، اجرای برنامه حمایت تغذیه ای مادران باردار نیازمند می باشد که با همکاری موسسه بنیاد علوی  از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان اجرا می شود.

 همت دار افزود: این برنامه از دی ماه سال 93 در شهرستان فسا آغاز شده است و در حال حاضر 700 مادر باردار روستایی تحت پوشش این برنامه می باشند. دراین برنامه مادران باردار نیازمند به حمایت های غذایی از ابتدای ماه چهارم بارداری تا شش ماه پس از زایمان به مدت ۱۲ ماه تحت پوشش این برنامه قرار می گیرند و هر ۲ ماه یک بار سبد غذایی دریافت می کنند. مسوول واحد بهبود تغذیه اظهار داشت: طبق پایش های به عمل آمده، تاثیر مثبت بر وزن گیری مناسب مادر در دوران بارداری، کاهش تولد نوزاد با وزن کمتر از 2500 گرم و رشد مطلوب کودکان شیرمادر خوار تا 6 ماهگی از نتایج این طرح می باشد.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: