mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۲۷ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۲۰۹
تعداد بازدید: ۲۱۷۲
توسط بنیاد علوی انجام شد؛
به‌همت بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان و شبكه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های فیروزآباد و خرامه، تعدادی سبدهای غذایی میان مادران باردار مبتلا به سوءتغذیه در این شهرستان‌ها توزیع شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، در ایام ماه مبارك رمضان، تعدادی سبدهای غذایی میان مادران باردار مبتلا به سوءتغذیه در شهرستان‌های فیروزآباد و خرامه به‌همت بنیاد علوی و شبكه‌های بهداشت و درمان این شهرستان‌ها توزیع شد.

خدابخش چگینی، رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد هدف از توزیع سبد غذایی بنیاد علوی را بهبود سلامت مادران دانست و گفت: این سبدهای غذایی به مادرانی که دارای کم‌خونی، وزن گیری نامطلوب، حاملگی‌های چندقلو و وزن کمتر از ۴۵ قبل از بارداری هستند، اهدا می‌شود.


سولماز پارسا، کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد نیز گفت: مادران واجد شرایط از ماه چهارم بارداری تا پایان ماه ششـم شیردهی تحت پوشش این طـرح قرار می‌گیرند و سبد غذایی بنیاد علوی شامل بـرنج، ماكارونی، نخود فرنگی، لوبیا چیتی، پنیر، سویا، مرغ، كنسرو تن ماهی، عدس، خرما، روغن مایع، مغز بادام، عسل و شكر به آنان اهدا می‌شود.
وی یادآور شد: بنیاد علوی از سال ۱۳۸۷ به دستور رییس بنیاد مستضعفان، با همكاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اقدام به توزیع سبد غذایی بین مادران باردار و شیرده دچار سـوء ‌تغذیه در مناطق كمتر توسعه ‌یافته كشور كرده است.

همچنین مصطفی دانش، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه نیز در این رابطه گفت: در راستای برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی، زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری و برای حمایت از زنان نیازمند، ۱۵۰ سبد کالا با همکاری واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه توزیع شد.


وی هدف این برنامه را ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود: غذای مصرفیی در دوران بارداری، نیازهای تغذیه‌ای مادر و همچنین رشد جنین را تامین می‌کند، اما محرومیت‌های اقتصادی و درآمد پایین در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و با ارزش می‌شود.

وی افزود: در این دوره، ۱۵۰ سبد کالا شامل ۱۶ قلم مواد غذایی از قبیل برنج، مرغ، روغن، پنیر، خرما، عسل، کنسرو ماهی و حبوبات، بین ۱۵۰ زن باردار و شیرده نیازمند، توزیع شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: