mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۴۴ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۲۱۰
تعداد بازدید: ۲۲۴۹
در راستای افزایش همکاری اقتصادی ایران و عراق؛
استاندار دیالی عراق از مجتمع کشت و صنعت بیستون پارس قصرشیرین از زیر مجموعه های شرکت مادر تخصصی کشاورزی و دامپروری بنیاد مستضعفان بازدید کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، ابراهیم الهی تبار روز شنبه در حاشیه بازدید استاندار دیالی عراق از مجتمع کشت و صنعت بیستون پارس قصرشیرین  از زیر مجموعه های شرکت مادر تخصصی کشاورزی و دامپروری بنیاد مستضعفان در گفت و گو با  ایرنا گفت: بازدید امروز استاندار دیالی به همراه فرماندار بلدروز و جمعی از کارشناسان بخش کشاورزی با هدف گسترش مراودات و تبادلات اقتصادی و کشاورزی بین 2 کشور ایران و عراق صورت گرفت.

وی بیان کرد: در توافق بین استانداران دیالی عراق و کرمانشاه ، بر گسترش همکاری های 2 طرف و افزایش دیدارها ها تاکید شده است.
استاندار دیالی عراق نیز هدف از سفر امروز خود را به همراه فرماندار بلدروز و جمعی از کارشناسان بخش کشاورزی، بازدید از باغ سه هزار هکتاری  مجتمع کشت و صنعت بیستون پارس  در شهرستان قصرشیرین بیان کرد.

مثنی تمیمی ، یکی از توافق های صورت گرفته را با استاندار کرمانشاه ، گسترش همکاری 2 طرف بیان کرد و گفت که این سفر در چارچوب همین توافق نامه صورت گرفته است.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین نیز با اشاره به بازدید معاون استاندار کرمانشاه و استاندار دیالی عراق از مجتمع کشت و صنعت بیستون پارس قصرشیرین گفت: این مجتمع با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در کیلومتر 10 محور قصرشیرین به خسروی در زمینی به مساحت سه هزار هکتار واقع شده است. 

مرادعلی تاتار افزود: این طرح شامل سه هزار هکتار باغ ، سد مخزنی با ظرفیت ذخیره 25 میلیون متر مکعب آب ، شبکه آبیاری قطره ای به وسعت سه هزار هکتار و احداث جاده بین مزارع و سامانه بهره برداری هوشمند است که سالیانه 81 هزار تن مرکبات ، انگور و خرما در این باغ تولید و روانه بازار مصرف می شود.
 
وی بیان کرد: اعتبار اجرای این پروژه بزرگ 2 هزار و 420 میلیارد ریال است که از این میزان یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و بقیه توسط بنیاد مستضعفان بعنوان سرمایه گذار طرح تامین شده است. 

وی گفت: این سفر به منظور بهره گیری از تبادل تجربیات کشاورزی و همکاری های 2 طرف جمهوری اسلامی ایران و عراق به ویزه شهر های  قصرشیرین و دیالی  در بخش کشاورزی صورت گرفته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: