mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۵۲ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۲۳۵
تعداد بازدید: ۲۱۷۸
هر چه به ساعت 8 صبح نزدیک می شویم التهاب برای حضور به‌موقع در نماز بیشتر می‌شود و قدم زدن ها جای خود را به دویدن می‌دهد. پرسنل بنیاد تلاش می‌کنند برای برخی خودروها که خیلی دیر رسیده اند سریعا جای پارک پیدا کنند.
به گزارش مرکز روابط عمومی بنیاد مستضعفان، یکی از افتخاراتی که هر ساله با فرارسیدن نماز عید فطر نصیب ساختمان ستاد بنیاد مستضعفان می شود میزبانی از نمازگزاران است. افتخاری که به علت مجاورت ساختمان ستاد بنیاد با مصلای بزرگ تهران و انبوه خودروهای نمازگزاران حاضر در نماز عید فطر نصیب بنیاد شده و بنیاد تلاش می‌کند فضای مناسبی را برای پارک خودروی نمازگزاران فراهم کند. نمازگزارانی که پس از یک ماه روزه داری در یکی از بزرگترین نمازهای جماعت در جهان شرکت می‌کنند. از چند روز پیش از برگزاری نماز عید فطر بخشی از پرسنل بنیاد مستضعفان در تکاپو هستند تا میزبان خوبی برای حاضران در مصلای تهران باشند.

سرانجام صبح عید  فرا می رسد و هنوز هوا روشن نشده مردم تلاش می کنند خود را به هر طریق شده به مصلای تهران برسانند. کم کم خودروها از درب های ساختمان ستاد وارد بنیاد می شوند پس از دریافت بسته های پذیرایی با سرویس های در نظر گرفته شده خود را به مصلی می رسانند. عده ای که صبح زود آمده بودند خیلی آرام و با طمانیه به سمت مصلی می رفتند اما هر چه به ساعت 8 صبح نزدیک می شویم التهاب برای حضور به‌موقع در نماز بیشتر می‌شود و قدم زدن ها جای خود را به دویدن می‌دهد.  پرسنل بنیاد تلاش می‌کنند برای برخی خودروها که خیلی دیر رسیده اند سریعا جای پارک پیدا کنند.

شم خبرنگاریم گل کرد و از چند نفر  از مردم درباره اطلاعشان از اقدامات بنیاد مستضعفان پرسیدم. برخی نمازگزاران نظرات جالبی داشتند، برخی تشکر می‌کردند و برخی هم اصلا خبر نداشتند بنیاد مستضعفان کجاست و چه می‌کند. وقتی برای بعضی از رهگذران از اقدامات محرومیت زدایی بنیاد گفتم با کمال تعجب می‌گفتند اینها که خوب است اما ما از بنیاد چیزهای دیگری شنیدیم. برخی نظرات شنیدنی نمازگزاران:

علی طلبه است و نوزاد در بغل و همراه همسرش از مصلی برمی‌گردد. نزدیک و رفتم و بعد از سلام و علیک پرسیدم چقدر از اقدامات محرومیت زدایی بنیاد خبر دارید؟

مسعود( شغل آزاد): من از فعالیت های بنیاد چندان خبر نداشتم اما این چند تا بنر و نمایشگاهی که زدید خوبه یه چیزایی متوجه شدم مثلاً من نمی دونستم بنیاد تو مناطق محروم کرمان کار می کنه
سیروس(شغل آزاد): بچه خواهر من کارمند وزارت بهداشت، بعد از شایعات اخیر درباره بنیاد علوی یه بحثی تو یه مهمونی فامیلی پیش آمد ایشون به من گفت که بنیاد با وزارت خانه در ساخت بیمارستان و حمایت از مادران باردار مناطق محروم همکاری داره اما از بقیه فعالیت ها خبر ندارم ، یه نکته هم بگم سوالات زیادی در ذهن مردم درباره بنیاد مطرحه خوبه بیشتر در حوزه اطلاع رسانی کار بشه

علی در جواب گفت: بنیاد مستضعفان یعنی برای مستضعفان باید کار کنه دیگه؛ اما اینکه بدونم جزییات اقدامات بنیاد رو خبر ندارم. درباره کارای بنیاد تو مناطق محروم یه چیزهایی شنیدم.

مدتی گذشت و سرویس ها تمام نمازگزاران را به مصلی انتقال دادند برخی پرسنل که مرحله اول کار خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند در گوشه و کنار ستاد بنیاد به خواندن نماز عید فطر مشغول شدند برخی دیگر خود را برای بازگشت نماز گزاران آماده می کردند. یکی بسته های گل را برای اهدا به نمازگزاران آماده میکرد دیگری سرویس ها را برای بازگرداندن نمازگزاران سامان می داد. چندین نفر بسته های آب معدنی را باز و بطری ها را آماده اهدا به مردم می کردند. 

نماز گزاران بعد از لحظاتی رسیدند و عطر نیایش با معبود را با خود به میان ما آوردند لحظات شیرین و وصف ناشدنی بود. بچه های ستاد بنیاد که سال ها تجریه کار با مردم در مناطق محروم را داشتند این بار میزبان همشهریان خود شدند براستی چه خدمتی بهتر از خدمت به میهمانان خدا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: