mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۴۰ - ۰۲ تير ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۲۴۳
تعداد بازدید: ۲۳۷۸
با آغاز طرح پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال زا در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته ، تاکنون بیش از هزار و 200 کارآفرین موفق به دریافت این تسهیلات شده اند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، با انعقاد تفاهم نامه ای ‌ ‌في‌مابین بنیاد علوی، بانک سینا، استانداری‌ها و معاونت توسعه مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در خصوص اعطای وام های اشتغال زایی برای کارافرینان در 31 استان و 2 شهرستان (خمین و قلعه‌گنج)  ، برای هر استان حداقل 400 ميليارد ريال تسهیلات بانکی در سال 95 و 96 برای پرداخت وام  طرح های اشتغال زایی و صنعتی درنظر گرفته شد . تسهیلاتی با سقف حداكثر 20 ميليارد ريال  و سود بانکی5 درصد ی که توسط بنياد علوي به عنوان محور پیگیری محرومیت زدایی در بنیاد مستضعفان ، پرداخت مي شود.


این گزارش در خصوص آمار کارآفرینانی که تاکنون در برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند می افزاید :  تا هفته ابتدايي خرداد ماه تعداد1797درخواست مصوب شده است كه از این تعداد ،  1214 مورد به مبلغ 7/5697 ميليارد ريال به قرارداد رسیده ، وام خود را دریافت یا به زودی دریافت خواهند کرد.

براساس این گزارش، تاکنون به مدد اجرای این طرح 558 طرح در كل كشور به بهره برداري رسيده كه بدين ترتيب براي 5378 نفر اشتغال ایجاد شده است . ضمن آنکه با تکمیل و آغاز به کار تمامی این پروژه ها آمار شاغللان در آنها به بیش از  11705 نفر خواهد رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها