mfnews.ir

انتشار: ۰۸:۰۲ - ۱۶ تير ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۲۸۸
تعداد بازدید: ۱۸۶۶
این سبدهای غذایی با همکاری بنیاد علوی در 9 منطقه روستایی توزیع شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، دکتر رسول محمدی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این سبدهای غذایی با همکاری بنیاد علوی در 9 منطقه روستایی بندرعباس از جمله حسنلنگی، قلعه قاضی، شمیل، تخت، فین، رضوان، تازیان، چاهو و ایسین توزیع شده است.

وی افزود: سبد حمایت های غذایی از ابتدای ماه چهارم بارداری تا شش ماه پس از زایمان به مدت 12 ماه در میان مادران باردار نیازمند توزیع می شود و این مادران هر 2 ماه یک بار سبد غذایی دریافت می کنند.


محمدی گفت: این بسته های حمایتی شامل اقلام غذایی مفید از جمله مرغ، برنج، پنیر، حبوبات، حلوا، ماکارونی و خرما است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرعباس خاطر نشان کرد: تغذیه صحیح و اصولی نقش بسزایی در پیشگیری از آسیب به مادر و فرزند دارد و از همین رو سبدهای غذایی بنیاد علوی به مادران باردار نیازمند در بازه زمانی مذکور اهدا می‌ شود.

توزیع بسته‌های غذایی حمایت از مادران باردار بی‌بضاعت نخستین‌بار ١٠ سال پیش به صورت پایلوت در ٥ استان کشور با سهمیه ماهانه ٢ هزار مادر آغاز شد و در حال حاضر ٢٧ استان کشور را با سهمیه ماهانه ٧٨ هزار و ٨٧٣ مادر پوشش می‌دهد. این طرح با توزیع ماهانه یک هزار بسته آغاز شد و در سال ٩٤ تعداد بسته‌های توزیعی به ٥٠ هزار و ٥٤١ سبد در ماه رسید. در سال ٩٦ به ٧٨ هزار و ٨٧٣ سبد رسید که در ٢٧ استان و ٣٣٤ شهرستان توزیع شده است. تمامی ساکنان روستاها در مناطق محروم کشور مشمول این طرح می‌شوند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها