mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۵۴ - ۱۶ تير ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۲۹۰
تعداد بازدید: ۲۱۲۰
با حضور محمد سعیدی‌کیا؛
مرحله اول مرکز دامپروری ماهیدشت از توابع شهرستان کرمانشاه روز شنبه با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، نمایندگان استان در مجلس و جمعی از مسئولان استان افتتاح شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، این مرکز دامپروری با سرمایه گذاری 750 میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان در بخش ماهیدشت در سه مرحله 9 هزار راس گاو مولد، شیری و گوشتی قرار است ظرف یک سال آینده به طور کامل به بهره برداری برسد.


مرحله اول مرکز دامپروری ماهیدشت با 35 درصد پیشرفت فیزیکی، 400 راس گاو مولد دارد که تا پایان امسال به 6 هزار راس خواهد رسید.

این مرکز دامپروری در زمان بهره برداری کامل قرار است سه هزار راس گاو شیری داشته باشد و روزانه یک هزار و 40 کیلوگرم شیر در این مرکز تولید شود.

مرکز دامپروری ماهیدشت با رویکرد صادرات راه اندازی شده است.

با راه اندازی کامل این مرکز 130 شغل به صورت مستقیم و 2 هزار شغل نیز به صورت غیرمستقیم ایجاد می شود. این گاوداری در زمینی به مساحت 53 هکتار احداث می شود و با راه اندازی هر سه فاز پروژه روزانه 100 تن شیر به ظرفیت تولید استان اضافه می شود. 

رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان استان کرمانشاه در این مراسم گفت: هم اکنون چهار طرح این نهاد در استان کرمانشاه در دست اجراست.

بهرام تیموری افزود: این طرح ها در شهرستان های کرمانشاه، سرپل ذهاب و کنگاور قرار دارد.  استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت ساکن در 32 شهر و 2 هزار و 600 روستا دارد.

براساس آمارهای رسمی نرخ بیکاری در استان کرمانشاه 22.6 درصد است و براین اساس حدود 170 هزار تن در استان جویای کار هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها