mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۱۶ - ۲۱ تير ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۳۰۰
تعداد بازدید: ۲۴۱۴
مهندس محمد سعیدی کیا اعلام کرد:
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: مراکز جامع سلامت در هرجایی که لازم باشد و در مناطق محروم کشور برای دسترسی مردم احداث می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  ، مهندس محمد سعیدی کیا در حاشیه مراسم افتتاح مرکز جامع سلامت "چالان چولان استان لرستان گفت : سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی منعقد شد تا 39 مرکز سلامت شبانه روزی درجه یک  در مناطق محروم و کم برخوردار کشور که در آنها  در شرایط فعلی امکان ساخت بیمارستان بزرگ میسر نیست  به منظور تامین نسبی نیاز مردم به خدمات درمانی ساخته شود .


وی افزود: برآورد شده  بخش قابل توجهی از نیاز درمانی  مردم این مناطق  در  مراکز درمانی ساخته شده توسط بنیاد مستضعفان  برطرف شود ولی اگر نیاز به  اقدامات بیشتر درمانی  داشتند دو دستگاه آمبولانس در هر مرکز اختصاص یافته که  برای اعزام بیماران به مراکز مجهزتر از آنها استفاده خواهد شد .

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد :  آمبولانس های هر واحد درمانی  توسط بانک سینا که متعلق به بنیاد مستضعفان است  و از محل صرفه‌جویی‌های تبلیغاتی  خریداری و اختصاص یافته است و همزمان با بهره برداری به مراکز تحویل می شود.

مهندس محمد سعیدی کیا برآورد اعتبار کل 39 مرکز را معادل 886میلیارد و 243 میلیون ریال  اعلام و با اشاره به ظرفیت بستری توام 10تخت بیمار از سوی هر مرکز امکانات پیش بینی شده هر مرکز درمانی را شامل : بخش اورژانس ،دندانپزشکی ،سنوگرافی ، آزمایشگاه ، بخش اداری و اقامتی شامل سه سوییت پزشک و ماما اعلام کرد که در دو تیپ ساختمانی در متراژ های 1040 و 1080  مترمربع با 600متر مربع محوطه طراحی شده اند.
رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی یادآور شد  ساخت این مراکز در هرجایی که لازم باشد و در مناطق محروم کشور برای دسترسی مردم احداث می‌شود از مجموع 39 مرکز تا کنون 24 مرکز تحویل داده شده و 9 مرکز آماده تحویل و 6  مرکز در حال ساخت است که تا پایان تابستان جاری برای بهره برداری به وزارت بهداشت و درمان  و آموزش پزشکی کشور تحویل داده خواهد شد .


اقدامات خوب بنیاد مستضعفان
 سید حسن قاضی‎زاده هاشمی نیز در آئین افتتاح مرکز سلامت شبانه‎روزی چالانچولان اظهار کرد: طی یک سال اخیر دهها  پروژه مشترک با بنیاد مستضعفان در کشور توافق شده بود که امروز به صورت همزمان به بهره‎برداری رسیدند که مرکز سلامت چالانچولان از آن جمله است.
وی عنوان کرد: این مرکز سلامت شبیه به بیمارستان‎های محلی است که در آن‌ پذیرش بیمار، بستری موقت، زایمان و اعمال جراحی کوچک پیش‎بینی شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مراکز مجهز سلامت در مناطق بسیار محروم کشور ایجاد شده‎اند، خاطرنشان کرد: ساخت این مراکز بخشی از همکاری‎های مشترک وزارت بهداشت با بنیاد مستضعفان است.
قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان اقدامات خوبی را در حوزه سلامت در مناطق محروم کشور انجام داده است، مطرح کرد: طی دو هفته آینده توافق‎نامه پروژه‌‎های دیگر که باید طی دو سال آینده انجام شوند، با بنیاد مستضعفان به امضا می‎رسدارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها