mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۱۰ - ۲۱ تير ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۳۰۵
تعداد بازدید: ۲۸۸۱
در دیدار با استاندار خراسان شمالی اعلام شد:
استاندار خراسان شمالی گفت: بنیاد مستضعفان با نگاه اجتماعی به تقویت مباحث اقتصادی این استان 863 هزار نفری بویژه حذف خام فروشی محصولات کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  ایرنا محمدرضا صالحی چهارشنبه شب در دیدار مدیرکل امور استان های سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان کشور با وی اظهار داشت: رتبه چهارم کشور در کاهش بیکاری، رتبه نخست رشد نرخ مشارکت اقتصادی و ضریب جینی پایین از جمله ویژگی های استان است اما درآمد سرانه مردم نسبت به میانگین کشوری پایین است که باید در راستای افزایش آن تلاش شود.

وی افزود: انتظار ما از بنیاد مستضعفان ورود به مناطق محروم اما بالقوه توانمند خراسان شمالی است و یادآورم می شوم عشایر استان 3 درصد عشایر کل کشور را تشکیل می دهند اما 2.5 برابر بیش از سرانه یعنی معادل 8 درصد گوشت دام های عشایری را تامین می کنند که از نقاط قوت استان محسوب می شود.

وی ادامه داد: حضور بنیاد مستضعفان با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های منطقه باشد؛ به عنوان مثال عشایر خراسان شمالی از تعداد دام مورد نیاز برخوردار هستند اما شیر تولیدی آنان به شکل خام و غیر فراوری شده به فروش می رسد بنابراین بنیاد می تواند با هدف جهت جلوگیری از این خام فروشی ورود یابد تا با نگاه اجتماعی آن به مباحث اقتصادی قدم های اولیه در حذف خام فروشی برداشته شود.

صالحی تصریح کرد: در بخش املاک برای واگذاری به مردم از سوی بنیاد مستضعفان حمایت های لازم را خواهیم داشت و از معاونت اقتصادی خود می خواهم جلسات لازم و هماهنگی ها را داشته باشد.

استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به این که چند طرح با اعتباری بیش از سقف تسهیلات در نظر گرفته شده برای ایجاد اشتغال روستایی از سوی بانک سینا در خراسان شمالی وجود دارد، از بنیاد مستضعفان خواستاریم تا تسهیلات اشتغالزا برای این طرح ها را تقویت کند.

صالحی افزود: اگر ایجاد مجتمع دامپروری در استان از سوی بنیاد مستضعفان مورد تایید باشد، با توجه به تدوین طرح جامع سرمایه گذاری استان الزامات مورد نیاز مانند آب، برق، گاز و زمین با تعرفه های پایین دولتی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

در این دیدار مسعود بهادران، مدیر کل امور استان های سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان کشور اظهار داشت: هدف ما از سفر به خراسان شمالی معرفی سرپرست اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان با توجه به تاکیدات رئیس بنیاد مستضعفان کشور مبنی بر تشکیل این اداره در استان است.بر اساس این گزارش، عزیز عزیزی به عنوان سرپرست اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان خراسان شمالی معرفی شد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها