mfnews.ir

انتشار: ۰۰:۴۶ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۳۹۷
تعداد بازدید: ۱۶۴۴
کریمی نژاد فرماندار لنده :
لنده هیچگاه این شانس و اقبال به آن رو نکرد که همزمان دو ظرفیت بزرگ اشتغالزایی در آن فعالیت داشته باشد و خدمت رسانی کنند، ازینرو اگر تا امروز بهانه و مشکلاتی برای اشتغالزایی وجود داشت امروز دیگر مسیر اشتغالزایی هموار وهیچ بهانه ای وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان فرماندار لنده گفت : این شهرستان هیچگاه این شانس و اقبال به آن رو نکرد که همزمان دو ظرفیت بزرگ اشتغالزایی در آن فعالیت داشته باشد و خدمت رسانی کنند، ازینرو اگر تا امروز بهانه و مشکلاتی برای اشتغالزایی وجود داشت امروز دیگر مسیر اشتغالزایی هموار وهیچ بهانه ای وجود ندارد

 

 فرماندار لنده در نشست شورای اشتغال این شهرستان با اشاره به اینکه از دو محلِ تسهیلات بنیاد علوی و دولت در راستای اشتغال زایی و محرمیت زدایی در این شهرستان استفاده میشود،گفت؛ لنده هیچگاه این شانس و اقبال به آن رو نکرد که همزمان دو ظرفیت اشتغالزایی در آن فعالیت داشته باشد و خدمت رسانی کنند، ازینرو اگر تا امروز بهانه و مشکلاتی برای اشتغالزایی وجود داشت امروز دیگر مسیر اشتغالزایی هموار وهیچ بهانه ای وجود ندارد.

 

 وی فرصت بی نظیر تیم محرومیت زادیی بنیاد در شهرستان را یک موهبت و تسهیلات با نرخ سود پائین اشتغال زایی دولت در روستاها را فرصتی بی نظیر جهت رفع محرمیت زدائی عنوان کرد و از دهیاران، بخشداران و مدیران اجرایی شهرستان خواست خلاقیت داشته باشند و اجازه ندهند مردم از این اعتبارات بی نصیب بمانند.

 

کریمی نژاد خطاب به دهیاران گفت؛ دهیاران باید اطلاعات جامعیِ از روستای خود داشته باشند، چرا که در قدم اول یک دهیار آمار و اطلاعات به کمکش می آیند و   داشتن آمار واطلاعات پیش نیاز و از ضروریات برای قدم برداشتن در هر کاری است .

فرماندار لنده در این نشست گفت؛ روستاهای شما دهیاران پتانسیل و ظرفیت بالای در حوزه های مختلف، صنعت و معدن ، گردشگری ، صنایع دستی ، دام و کشاورزی وجود دارد و متعجب از این نکته هستیم که کی میخواهید از این ظرفیت ها استفاده کنید .

وی بیان داشت؛ ظرفیت های موجود در روستاها نیاز به خلاقیت دهیاران دارد تا یک روستا درصد بیکاری در آن صفر شود .این مسئول به سرمایه گذاری دولت در حوزه روستا ها اشاره و دراین راستا گفت؛ تسهیلات با نرخ سود پائین ۶ درصدی برای روستائیان یک فرصت و اینکه روستائیان این شهرستان از این فرصت استفاده نمی کنند جایی تامل است .

کریمی نژاد در این بخش از سخنان خود گفت؛ شرایط امروز کشور شرایطی متفاوت، و تزریق امید به جامعه امروز باید جایی نقد و نقادیهای که موجب یاس و نامیدی در جامعه میشوند را بگیرد.

وی افزود؛ امروز موقعِ روشن کردن شمع در تاریکی است و کسانی که زیر کولر ها می نشینند و فقط نقد میکنند که چرا چنین شد و چرا چنین نشد پای کار بیانند ، به مردم کمک کنند و ایده و طرحی اگر دارند به مردم این شهرستان پیشنهاد نمایند تا با حمایت بنیاد علوی و دولت از طریق تسهیلات روستاییِ قرض الحسنه کمکی به آنها شود.

کریمی نژاد افزود ؛جاده به تنهایی نمی تواند عامل توسعه یافتگی باشد و گواه این ادعا آن جایی است که بسیاری از شهرها و روستاها در مسیر جاده های ارتباطی هستند ولی همچنان محروم هستند، ازینرو توسعه جایی نمود پیدا خواهد کرد که خلاقیت و نوآوری باشد .

فرماندار لنده با اشاره به اینکه جایی تامل است عسل مرغوب و باکیفیت لنده به سایر مناطق معرفی نشده است خاطرنشان کرد؛ ذخایر عظیمی در بخش های مختلف کشاورزی ، دامداری، صنایع دستی ، صنعت و معدن، گردشگری و فرهنگی و هنری در شهرستان وجود دارد که می طلبد دهیاران هر کدام در روستایی خود این ظرفیت ها را شناسایی و مهمتر از آن ازظرفیت کارشناسان ، مشاوران و اصحاب رسانه در راستای معرفی پتانسیل های هر حوزه تلاش کنند.

 

کریمی نژاد با اشاره به دل مردگی که در فضای فیزیکی شهر لنده وجود دارد گفت؛ با اینکه ظرفیت عظیم جامعه هنری در این شهرستان بالاست و هنرمندان بسیاری وجود دارد نشاط و شادابی در فضای فیزیکی شهر دیده نمیشود و شهرداری و شورای شهر ضروری است از ظرفیت هنرمندان استفاده نمایند تا تغییر در فضای فیزیکی ایجاد شود و شهر از این دلمردگی بیرون بیاید.

کریمی نژاد در پایان با تقدیر از استاندار کهگیلویه وبویر احمد خاطرنشان کرد؛ یک استثنا برای شهرستان وجود دارد و آن تفویض اختیاری است که در راستای کم کردن روندِ طولانی بوروکراسی اداری گرفته شد تا مدیران کل به لنده بیایند و طرح های اقتصادی را رصد کنند و به درخواست های اشتغالزایی مردم این شهرستان در سریعترین زمان ممکن رسیدگی کنند و این نکته امتیاز ویژه و قدم بزرگی است که مردم دیگر نیازی است به مرکز استان بروند .

فرماندار لنده در این بخش از سخنان خود در شورای اشتغال فرصت دو هفته ای به دهیاران داد تا آمار جامعی در حوزه های مختلف از روستاها ارائه شود و سپس نشستی کاربردی با حضور مدیران کل برگزار شود .

کریمی نژاد در پایان خبر استقرار بنیاد مسکن در شهرستان را در روزهای آتی داد و در این راستا گفت؛ مردم این شهرستان لایق بهترین ها هستند و استقرار بنیاد میتواند کمک بزرگی به مردم نماید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها