mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۲۱ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۴۱۲
تعداد بازدید: ۱۶۵۲
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش همدان عنوان کرد: اردوهای بنیاد علوی امسال از 9 تیر ماه آغاز و تا 23 شهریور ماه ادامه خواهد داشت، در این برنامه هر گروه به مدت یک هفته از برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) بهره‌مند می‌شوند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، حسن آقا یوسفی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش همدان در گفت‌و گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: تعطیلی کلاس‌های درسی و فارغ شدن جوانان و نوجوانان از امتحانات آخر سال و به طور کلی اوقات فراغت بدون برنامه، موقعیت آسیب زایی را برای این قشر از جامعه فراهم می‌آورد.

وی افزود: یکی از معضلات اصلی جامعه فعلی، بیگانگی برخی از جوانان و نوجوانان با فضای برنامه‌های مفید غیردرسی است به گونه ای که پس از اتمام هر پایه تحصیلی به یکباره ارتباط خود را با فضای آموزشی قطع کرده و رها می‌شوند.


یوسفی اضافه کرد: از میان 264 هزار و 19 دانش آموز مناطق 19 گانه استان، 79 هزار و 814 نفر در برنامه‌های اوقات فراغت و طرح هجرت شرکت کرده‌اند به عبارتی مشارکت پسران در این برنامه 19.75 درصد و مشارکت دختران 37.65 درصد است.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش همدان ادامه داد: برگزاری اردوی متمرکز استانی برای سه هزار نفر از دختران و پسران متوسطه اول و دوم، برگزاری اردوی استانی و همایش کشوری منتخبین شوراهای دانش آموزی متوسله اول و دوم در شهریور ماه از دیگر برنامه‌های اوقات فراغت است.

وی عنوان کرد: ۴۱۷ عنوان برنامه با عناوین رنگ آمیزی مدارس و ادارات، تعمیرات ساختمان، لوله کشی، دیوار کشی، دیوار نویسی، تعمیر و مرمت سرویس‌های بهداشتی و زیباسازی محیطی نیز جزء برنامه‌های طرح هجرت تابستان ۹۷ است.

یوسفی یادآور شد: تعداد هزار و 991 مربی مرد و هزار و 711 مربی زن و تعداد دو هزار و 82 نفر جهادگر به عنوان عوامل اجرایی در برنامه‌های خود گردان اوقات فراغت حضور دارند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش همدان یادآور شد: همچنین تعداد هزار و 154 دانش اموز دختر و هزار و 987 دانش آموز پسر در اجرای عرصه‌های طرح هجرت فعال هستند، 210 استاد کار نیز در ۲۱۰ آموزشگاه استان به ارائه خدمات مشغولند.

یوسفی اشاره‌ای به اردو‌های بنیاد علوی داشت و ابراز کرد: اردوهای بنیاد علوی ویژه دانش آموزان غیر برخوردار استان، به مدت ۱۲ سال در سطح استان برگزار شده است.
وی ادامه داد: در این اردوها دانش آموزان دختر و پسر متوسطه اول از سراسر استان انتخاب و به محل برگزاری مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) بنیاد علوی واقع در لواسان تهران اعزام می‌شوند.

این مقام مسئول یادآور شد: اردوهای بنیاد علوی امسال از ۹ تیر ماه آغاز و تا ۲۳ شهریور ماه ادامه خواهد داشت، در این برنامه هر گروه به مدت یک هفته از برنامه های آموزشی، فرهنگی و ورزشی مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی(ره) بهره‌مند می‌شوند.

یوسفی بیان کرد: امسال ۴۳۴ دانش آموز دختر و پسر متوسطه اول از استان همدان به مدت ۹ هفته به اردوی بنیاد علوی اعزام شده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها