mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۵۲ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۴۳۳
تعداد بازدید: ۲۲۹۴۱
ه گزارش روابط عمومی هلدینگ فردوس پارس، شرکت های کشت و صنعت محیا و کشاورزی فجر اصفهان اولین تولید کننده "نهال لیبل آبی" نهال های دارای اصالت و سلامت محسوب می شوند و بر همین اساس کارشناسان عضو کمیته بذر و نهال هلدینگ فردوس پارس و شرکتهای محیا و فجر اصفهان در جلسه کمیته فنی بذر و نهال بنیاد در واحد باغ کوثر قزوین حضور یافته و راهکارهای معرفی این نهالها را به صورت هر چه بهتر به کشاورزان بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
به گزارش روابط عمومی هلدینگ فردوس پارس، شرکت های  کشت و صنعت محیا و کشاورزی فجر اصفهان اولین تولید کننده "نهال لیبل آبی" نهال های دارای اصالت و سلامت  محسوب می شوند و بر همین اساس کارشناسان عضو کمیته بذر و نهال هلدینگ فردوس پارس و شرکتهای  محیا و فجر اصفهان  در جلسه    کمیته فنی بذر و نهال بنیاد در واحد باغ کوثر قزوین حضور یافته و راهکارهای معرفی  این نهالها را به صورت  هر چه بهتر به کشاورزان بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد. 

این کمیته که با حضور ریاست محترم هیئت مدیره هلدینگ فردوس پارس جناب آقای مهندس سمیعی  در شرکت محیا برگزار شد موضوعاتی در خصوص نحوه فعالیت وثبت وتدوین دستور العملهاها و مستند سازی اقدامات، نحوه تولید نهال لیبل آبی واحداث باغ الگویی با نهال های لیبل آبی مطرح شد و همچنین از تلاش های  شرکتهای محیا وفجر اصفهان با احداث باغ مادری و تولید نهال تقدیر و تشکر و توصیه هایی برای ارتقای هم افزایی بیشتر و تشکیل کمیته فنی نهال بین شرکت های کشاورزی تولید نهال انجام شد.

لازم به ذکر است نخستین مرکز تحقیقاتی تولید نهال سالم کشور شرکت فجر اصفهان است که  لیبل آبی تولید نهال را دریافت کرده است . این لیبل آبی از موسسه ثبت و گواهی نهال کشور به این شرکت اعطا شده تا نهال های تولید شده با اصالت و شناسنامه دار باشند.

همچنین برای راه اندازی این آزمایشگاه  تولید نهال در شرکت فجر اصفهان بیش از ۲۰میلیارد ریال هزینه شده و در این طرح پژوهشی نخستین بار نهال سالم و اصیل دانه دار  و هسته دار تولید شده است.

نهال های تولید شده در این مراکز شامل هلو، گیلاس، بادام، سیب، گلابی و آلو ،بادام و ... بوده که پیوند همگی از باغات مادری وارد شده از کشور ایتالیا و بر روی پایه های دارای اصالت  انجام پذیرفته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها