mfnews.ir

انتشار: ۰۸:۰۵ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۴۵۳
تعداد بازدید: ۱۶۳۹
در راستای طرح محرومیت زدایی شهرستان لنده و به منظور حمایت از کسب و کارهای خرد و ارتقا ظرفیت‌ها جوامع روستایی بنیاد علوی با همکاری دانشگاه خوارزمی نسبت به راه اندازی صندوق‌های آبادانی و پیشرفت در 15 روستای پایلوت شهرستان لنده اقدام نموده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، در راستای طرح محرومیت زدایی شهرستان لنده و به منظور حمایت از کسب و کارهای خرد و ارتقا ظرفیت‌ها جوامع روستایی بنیاد علوی به کمک دانشگاه خوارزمی نسبت به راه اندازی صندوق‌های آبادانی و پیشرفت در 15 روستای پایلوت شهرستان لنده اقدام نموده است.


این طرح که قرار است در تمامی روستاهای شهرستان لنده راه اندازی شود در گام نخست با عضویت حدود 770 نفر از ساکنین روستاهای منطقه در قالب‌ ۷۶ گروه شروع به کارکرده و عضویت افراد و گروه‌های جدید همچنان ادامه خواهد داشت. توزیع دفترچه‌های عضویت و جمع آوری پس انداز ماهیانه اعضای صندوق‌ها از تیرماه شروع و در حساب صندوق‌ها نزد بانک سینا واریز شد. 

کمک‌های بلاعوض بنیاد علوی به این صندوق ها، هر سه ماه یکبار به اندازه کل مبلغ پس انداز سه ماهه اعضای آنها واریز خواهد شد. بر این اساس صندوق‌های آبادانی و پیشرفت هر روستا از اوایل مهر ماه اعطای وام‌های قرص الحسنه به اعضای خود را شروع خواهند کرد.

مدیریت پس انداز ها، وام‌ها و اقساط این صندوق‌ها برعهده سرگروه‌ها و افراد منتخب روستا می باشد. لذا از اواسط تیرماه آموزش حسابداری صندوق‌ها به افراد منتخب و سرگروه‌های هر روستا توسط تیم تسهیل گری دانشگاه خوارزمی شروع شده است.

همچنین در ماه‌های آتی اعضای صندوق‌ها از آموزش‌های تخصصی و مشاوره‌های فنی در زمینه کسب و کارها و مشاغل مورد نیاز خود برخوردار خواهند شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها