mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۰۵ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۴۵۵
تعداد بازدید: ۱۷۸۲
استاندار سابق کرمان عنوان کرد؛
استاندار سابق کرمان گفت: آقا فرمودند: این اقتصاد مقاومتی که من عرض می‌کردم همان مدلی است که در قلعه گنج اجرا می‌شود. آقای دکتر جهانگیری در سفر به کرمان گفتند می‌خواهند از قلعه‌گنج بازدید کنند. در بازدید خود که روستا به روستا هم صورت گرفت از سیر تغییرات متعجب شدند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، رزم حسینی استاندار سابق کرمان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: ما در کرمان مدیریت قلعه‌گنج را در مهر ماه 1393 با یک قرارداد به بنیاد مستضعفان واگذار کردیم و آقای سعیدی‌کیا که یک مرد فداکار و مجاهد اقتصادی است به خوبی توانست این طرح را اجرا کند. شما نمی‌توانید از فرمانداری که 8 نفر پرسنل دارد و تسهیلات آن 10 میلیارد تومان هم نمی شود، و تحصیلات مسئولش علوم سیاسی است انتظار یک منطقه توسعه یافته را داشته باشید. شما مدیران توسعه یافت می‌خواهید تا مردم را توسعه یافته کنید.


طی آن قرارداد مسئولیت و محوریت توسعه قلعه گنج به آقای سعیدی کیا و بنیاد مستضعفان واگذار شد. باید پرسید آقای سعیدی کیا که کارنامه 40 سال وزارت دارد می تواند قلعه گنج را مدیریت کند یا نماینده سیاسی شهرستان؟ طرحی که در این شهرستان به اجرا در آمد تا پیش از این هیچ گاه تجربه نشده بود و سبک بسیار جدیدی از مدیریت محسوب می شد که الحمدالله هم بسیار موفق بود و توانست به اهدافش برسد.

این مدل منجر به آن شد که نرخ بیکاری در قلعه گنج از 27.6 درصد به 7.6 درصد برسد و شاخص امنیتی منطقه 70 درصد بهبود یافته است. مردم امیدوار شده‌اند و یارانه‌های خودشان را در صندوق‌های روستایی واریز می کنند و از آن برای توسعه شهری و روستایی استفاده می کنند.

ما ظرفیت گردشگری این منطقه را هم بهبود دادیم. در این منطقه برای اولین بار در جهان هتل کپری ساختیم که چهارستاره است و گردشگران خارجی با قیمت بسیار نازلی می توانند از آن استفاده کنند و یک الگوی کاملاً درآمد زاست. این مدل به لطف پروردگار مورد تائید مقام معظم رهبری قرار گرفت که متن سخنرانی ایشان در اختیار من است.

آقا فرمودند: این اقتصاد مقاومتی که من عرض می‌کردم همان مدلی است که در قلعه گنج اجرا می‌شود. آقای دکتر جهانگیری در سفر به کرمان گفتند می‌خواهند از قلعه‌گنج بازدید کنند. در بازدید خود که روستا به روستا هم صورت گرفت از سیر تغییرات متعجب شدند، به ایشان گفتم دکتر جهانگیری این پول دولتی نیست. مؤسسه غیردولتی و مؤسسات خصوصی هستند که در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند.

ما بر اساس همین ایده که یک شرکت متولی توسعه در هر هر بخش شود، استان کرمان را به 8 منطقه اقتصادی تقسیم کردیم و 23 موسسه هم معین اقتصادی در کرمان شده‌اند. بنیاد مستضعفان در قلعه گنج، ستاد فرمان اجرایی امام در راور، شرکت ماهان در شهداد، شرکت ملی مس در رفسنجان، شرکت میدکو در زرند و... که هر یک از این شرکت‌ها وظیفه معیشت، تولید و توانمندسازی مردم محلی را بر عهده دارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها