mfnews.ir

انتشار: ۰۸:۲۶ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۴۶۲
تعداد بازدید: ۳۱۰۹
برای نخستین بار به شکل حرفه ای در ایران انجام شد:
برای اولین بار طراحی GRC به شکلی حرفه‌ای در نمای مسجدی در تهران اجرا شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، شهاب وکیلی ، رئیس هیات مدیره شرکت پارس نما تک آیریک، به دنبال آغاز به کار این شرکت در حوزه طراحی «نما» به شیوه GRC، نخستین پروژه حرفه‌ای این مجموعه در قالب اجرای نمای مسجدی در تهران اجرا شد.


وی در تشریح بخش های مختلف اجرا شده نمای این مسجد گفت: بر اساس طراحی‌های انجام شده، مناره‌ها، ایوان ورودی و گنبد این مسجد که در شهرک خانه تهران قرار دارد و معماری‌ آن مربوط به عهد تیموری است با استفاده از روش GRC نصب شد.

وی با اشاره به ویژگی های این روش گفت: شیوه اجرای نمای ساختمانی GRC، شیوه ای نوین در عرصه نمای ساختمانی است که به دلیل سبک بودن، طول عمر طولانی، سرعت بالای نصب آن و کاهش زمان اجرای پروژه و همچنین پتاسیل های این نما در اجرای نماهای منحنی مشبک و طرح برجسته؛ به یکی از روش های پرطرفدار در صنعت ساختمان بدل شده است. 


وکیلی در خصوص ویژگی های این شیوه نیز گفت: در این شیوه، بسته به شرابط و محل پروژه و بارهای وارده مانند باد و زلزله و برف و غیره، نمای ساختمان محاسبه می شود ضمن آنکه از لحاظ مقاومت آن در برابر ریزش و چه از منظر وزن و مدت زمان لازم برای نصب آن  از ویژگیهای خاصی برخوردار است که این شیوه را شاخص کرده است.

گفتنی است در راستای انتقال دانش فنی و تجربیات اجرایی این شیوه، تعدادی از مهندسان و کارشناسان این شرکت برای اجرای چنین طرحی به دوره ای یکماهه در کشور چین اعزام شدند و هم اینک به مدد کارخانه ای که در همین خصوص در شاهین شهر احداث شده قادریم تا بخش اعظمی از بازار نمای ساختمانی را در کشور از ان خود کنیم که با تلاش های صورت گرفته این امر دست یافتنی است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها