mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۶ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۴۶۵
تعداد بازدید: ۲۷۴۹
رییس حوزه ریاست بنیاد مستضعفان در مراسم تجلیل از خبرنگاران؛
رییس حوزه ریاست بنیاد مستضعفان گفت: اقدامات اساسی و خیلی خوب در جهت کمک به رفع محرومیت در کشور صورت گرفته است اما متاسفانه اطلاع رسانی کافی برای معرفی این اقدامات صورت نگرفته است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، مراسم تجلیل از خبرنگاران با حضور علی امیدی رئیس حوزه ریاست و سرپرست روابط عمومی بنیاد مستضعفان و جمعی از خبرنگاران در محل ساختمان مرکزی بنیاد مستضعفان برگزار شد.

علی امیدی، در این مراسم ضمن تشکر از همکاری رسانه ها برای معرفی دستاوردهای بنیاد مستضعفان در حوزه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی و تشکر از خبرنگاران گفت: مناسبت های زیادی در تقویم است که هرکدام یک بار فرهنگی دارد و ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار نیز یادآور حرفه پرزحمت و سخت خبرنگاری است.


وی با اشاره به اثر تکرار در بیان خدمات در اثرگذاری بر افکار عمومی گفت: بنیاد مستضعفان بر اساس منویات مقام معظم رهبری تلاش می‌کند اعتماد افکار عمومی به بنیاد را افزایش دهد و این افزایش اعتماد با کار و عمل برای مردم با تلاش جهادی و تبلیغ درست  آنها امکان پذیر است و کم کردن فاصله بین آنچه صورت گرفته با آنچه در تصویر ذهنی مردم وجود دارد به واسطه تبلیغ درست می تواند اعتماد را افزایش دهد.

رییس حوزه ریاست بنیاد مستضعفان با اشاره به اقدامات اجتماعی و محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان گفت: از سال ۹۳ با انتصاب جناب سعیدی کیا حرکت در جهت ماموریت اصلی بنیاد با شتاب بیشتری انجام شد و در این نهاد اقدامات اساسی و خیلی خوب در جهت کمک به رفع محرومیت درکشور صورت گرفته است اما متاسفانه این اقدامات با تصویری که مردم از بنیاد دارند انطباق ندارد.

علی امیدی در ادامه به با اشاره به تلاش بنیاد مستضعفان برای شفاف کردن فعالیت‌هایش برای افکار عمومی گفت: بنیاد مستضعفان صورت‌های مالی خود را در ۱۵ سال گذشته شفاف منتشر کرده است و در خروجی سایت بنیاد مستضعفان موجود هستند.  بنیاد ۴۷۰۰ میلیارد تومان مالیات شرکت های خود را بر اساس عملکرد واقعی پرداخت کرده است اما  مطرح می‌کنند که بنیاد مالیات پرداخت نمی‌کند.

وی در ادامه افزود: بازرسان سازمان بازرسی کل کشور در بنیاد حضور دارند  وشرکت های بنیاد مورد حسابرسی قرار می گیرند.

رییس حوزه ریاست بنیاد در ادامه با بیان اینکه برخی اظهار نظرها درباره گستره فعالیت‌های بنیاد مستضعفان اغراق آمیز است ،گفت: بنیاد نهادی انقلابی است که اعتباری از دولت نمی گیرد واین حرف که بنیاد هم اندازه دولت است، درست نیست.
 
وی گفت:  مهندس سعیدی‌کیا مقید هستند بنیاد مزاحمتی برای بخش خصوصی نداشته باشد و از ابتدای سال جاری  شرکت های درجه یک بنیاد موظف شدند از ورود به پروژه های پیمانکاری زیر 100 میلیارد تومان خودداری کنند.  الویت فعالیت های اقتصادی بنیاد مستضعفان با رویکرد توجه به مناطق محروم است و از محل در آمد حاصل از این بخش بنیاد در حوزه های اجتماعی  و فرهنگی هزینه می کند . اگر بخش اقتصادی ناکارآمد بود قطعا بنیاد مستضعفان نمی‌توانست در بخش اجتماعی و محرومیت‌زدایی موفق باشد.

امیدی در ادامه با اشاره به  اقدامات به عمل آمده در قلعه گنج گفت: طرح پیشرفت و آبادانی علاوه بر قلعه گنج در چالدران و لنده آغاز شده و در زهک، مانه و سملقان و ملکشاهی نیز شروع خواهد شد.

رییس حوزه ریاست بنیاد مستضعفان از برگزاری جشنواره تقدیر و تجلیل از منتقدین در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: شیوه اجرای این جشنواره به این صورت خواهد بود که پروژه هایی که در بنیاد مستضعفان در حال اجراست مورد ارزیابی خبرنگاران و صاحبنظران قرار می‌گیرد و از آنها خواسته می شود آنها را مورد نقد و بررسی قرار دهند. بخش دیگر این جشنواره مربوط به مفاهیمی است که ماهیت فیزیکی ندارند از قبیل تصویر بنیاد مستضعفان در جامعه یا اثربخشی اقدامات اطلاع رسانی بنیاد  

علی امیدی  در پایان با اشاره به گستره فعالیت های اجتماعی بنیاد گفت: صندوق های خرد به‌منظور ایجاد اشتغال، تهیه سبد غذایی برای مادران باردار و شیرده، ساخت مسکن برای خانواده های دارای دو معلول به بالا را از دیگر فعالیت های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان است و بنیاد برای تبلیغ و معرفی این فعالیت ها نیازمند کمک و یاری رسانه‌هاست.

در این مراسم جمعی از خبرنگاران انتقادات و پیشنهادات خود را درباره نحوه اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان مطرح کردند و در پایان ضمن تجلیل از  همه خبرنگاران برتر دعوت شده  برای همکاری در انتشار اخبار اجتماعی(محرومیت زدایی) و اقتصادی بنیاد مستضعفان از آقایان ایرج منصوری از خبرگزاری ایرنا، علی قشقایی از روزنامه رسالت، عماد عزتی از روزنامه جام جم، کاوه‌ای از روزنامه صمت و مریم کباری از باشگاه خبرنگاران جوان  نیز به عنوان خبرنگاران منتخب و برتر تقدیر ویژه به عمل آمد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها