mfnews.ir

انتشار: ۰۷:۳۷ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۴۸۹
تعداد بازدید: ۸۷۸۳
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمھوری عنوان کرد؛
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمھوری از پرداخت 3534 میلیارد تومان تسھیلات با ھمکاری بنیادمستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به بخش روستایی خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، سیدابوالفضل رضوی با بیان این مطلب در رادیو گفتوگو اظھار داشت: به کارآفرینان مشارکتکننده که دارای آورده اولیه باشند در مناطق مرزی با کارمزد صفر درصد و در مناطق روستایی با سود ٣ درصد وام داده می شود.


رضوی در پاسخ به «وطن امروز» درباره نقش نھادھای انقلاب اسلامی در پرداخت تسھیلات روستایی گفت: در سال 96 با ھمکاری بنیاد مستضعفان ١۶٠٠ میلیارد تومان تسھیلات با سود ١٨ درصد برای اشتغال روستاییان در نظر گرفته شد که بنیاد علوی ۵ درصد از بازپرداخت سود آن را پذیرفت و ۵ درصد دیگر ھم از محل کمکھای فنی و اعتباری معاونت توسعه روستایی تأمین
شد. 

وی ادامه داد: در بخش روستایی ھم امسال بنیاد مستضعفان (بانک سینا) ٧۵٠ میلیارد تومان به این اعتبار حمایتی خود افزوده است. بانک پارسیان زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ھم ٣۴٠ میلیارد تومان با نرخ کارمزد ٨ درصد به این برنامه اختصاص داده است. علاوه بر این ١٢ھزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی با کارمزد صفر درصد آماده پرداخت است. بهگفته وی، تاکنون درمجموع ١٩٣۴ میلیارد تومان از این تسھیلات به کارآفرینان متقاضی در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده و بانکھا برای پرداخت ٢٩٧٣ میلیارد تومان دیگر موافقت کردهاند. این میزان تسھیلات منجر به ایجاد ۴٧ ھزار و ٨٠۵ فرصت شغلی
شده است. 

وی یادآور شد: بانک سینا از١۶٠٠ میلیارد تومان تسھیلات اعطایی بنیاد مستضعفان تاکنون ۵۵٠ میلیارد تومان تخصیص داده که منجر به ایجاد ۶٣٧١ فرصت شغلی در مناطق محروم شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها