mfnews.ir

انتشار: ۲۲:۵۴ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۴۹۸
تعداد بازدید: ۱۶۹۶
با اجرای طرح کلان تولید و اشتغالزایی بنیاد مستضعفان در استان بوشهر
به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ،استاندار بوشهر با اشاره به اجرای پروژه 20 هزار تنی پرورش ماهی در قفس با مشارکت بنیاد مستضعفان در چاه پهن تنگستان گفت: با تکمیل ابن پروژه بیش از یک‌هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

عبدالکریم گراوند در بررسی روند اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس  در منطقه چاه پهن تنگستان پرورش آبزیان را یکی از قابلیت‌های مهم استان دانست و اظهار داشت: علاوه بر پرورش میگو در سواحل استان بوشهر طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای این استان در دستور کار قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در اجرای طرح پرورش ماهی در استان بوشهر مشارکت می‌کند افزود: شرکت پروتئین گستر سینا از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر اجرا کرده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تاکنون 12 قفس برای پرورش ماهی در آبهای استان بوشهر نصب شده خاطر نشان کرد: در این طرح تاکنون 50 نفر مشغول بکار شده‌اند.گراوند ظرفیت تولید ماهی در این شرکت را 20 هزار تن در سال دانست و افزود: با تکمیل زنجیره تولید پرورش ماهی در قفس در این مجموعه بیش از یک‌هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

 

وی، از صدور مجوزهای پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در راستای اجرای این پروژه، تاکنون افزون بر 50  مجوز سرمایه‌گذاری پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر صادر شد‌ه است.

 گراوند با قدردانی از مشارکت مردم ساحل نشین استان بوشهر در مشارکت اجرای پروژه پرورش در قفس تاکید کرد: اجرای پروژه ماهی در قفس توسط شرکت پروتئین گستر سینا بنیاد مستضعفان در منطقه چاه‌پهن  استان بوشهر با ظرفیت 20 هزار تن می‌تواند الگویی برای منطقه جنوب کشور معرفی شود.

 وی بیان کرد: نخستین ماهیان پرورشی این پروژه آذر ماه امسال برداشت می‌شود که می‌تواند گام مهمی برای توسعه استان بوشهر و این پروژه تلقی شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها