mfnews.ir

انتشار: ۰۰:۲۵ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۵۰۳
تعداد بازدید: ۳۱۳۷
خودور پیرس – ارو(Pierce-Arrow ) یک نمونه خودوری شش سیلندر دست ساز آب طلا کاری شده و گران قیمت است که به سفارش دربار پهلوی از کمپانی آن در کشور آمریکا خریدار شده است.

خودروهای کلاسیک همیشه از جمله جذاب ترین نوع آثار نمایشی نزد مردم به خصوص جوانان هستند. اما این خودرو روایتی از تاریخ ایران و خودرسازی دنیا را توامان دارد، خودروی از اوایل قرن بیستم با قدمتی نزدیک به ۹۰ سال ،کمپانی سازنده این خودور  از سال ۱۹۰۱ تا ۱۹۳۸ فعالیت داشته است  این اثر هم اکنون در گنجینه موزه خودروهای تاریخی ایران تحت پوشش موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان قرار دارد که طی سالهای ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۴ در موزه خودروهای تاریخی ایران واقع در کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص نمایش داده شده است. اکنون با شروع طرح بازسازی و استحکام بخشی موزه باید مدتی منتظر باشیم تا امکان بازدید آن برای علاقمند به دنیای خودروهای کلاسیک فراهم شود.

 

پیرس – ارو

 خودور پیرس – ارو(Pierce-Arrow ) یک نمونه خودوری شش سیلندر دست ساز  آب طلا کاری شده و گران قیمت است که  به سفارش دربار پهلوی  از کمپانی آن در کشور آمریکا خریدار شده است. این خودرو یک نمونه لیموزین بسیار زیباست که داخل آن با پوست بوفالو تودوزی شده، از جمله ویژگی های این خودرو چراغ های بزرگ جلوی گل گیر است که خود نمایی می کند. زمانی در صنعت خودور سازی برای نور بیشتر از این نوع چراغ ها استفاده می شده، گفته می شود که رنگ اصلی این خودرو سفید بوده و  رنگ آن بعدها تغییر داده شده و به رنگ امروزی درآمده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها