mfnews.ir

انتشار: ۰۰:۴۵ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۵۰۵
تعداد بازدید: ۲۰۹۶
نمایشگاه روح کمان ایرانی با هدف معرفی و شناسایی هویت فرهنگی تاریخی کشور ایران در زمینه رزم و رزم آوری در قالب نمایش فن آوری شگفت انگیز رزم افزارها با تمرکز بر تیروکمان ایرانی مانند “کمان ترکیبی” ایران برپا شده است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  به نقل از روابط عمومی موسسه موزه ها، نمایشگاه "روح کمان ایرانی” با حضور فرماندار و شهردار شهر رامسر  و مدیر مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر در روز چهارشنبه بیست و چهارم اَمرداد ١٣٩٧ گشایش یافت.

این نمایشگاه با هدف معرفی و شناسایی هویت فرهنگی تاریخی کشور ایران در زمینه رزم و رزم آوری در قالب نمایش فن آوری شگفت انگیز  رزم افزارها با تمرکز بر تیروکمان ایرانی مانند "کمان ترکیبی” ایران  برپا شده است.

در گشایش نمایشگاه "روح کمان ایرانی” جناب آقای مهندس غلامی مدیر مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر ضمن خوش آمدگویی به نقش تیروکمان در طول تاریخ ایران اشاراتی نمودند. سپس  از طرف سرکار خانم حاجی مسئول برگزاری نمایشگاه گزارشی از مراحل برگزاری نمایشگاه و معرفی شواهد و مدارک و آثار بجای مانده مربوط به نقوش تیرو کمان در صخره نگاره ها، نقش برجسته ها، سکه ها، مهرها، ظروف و نقوش و تصاویر بکار رفته در مینیاتورها و نگاره های ایرانی که گواهی بر اهمییت ، مهارت ایرانیان در ساخت و بکارگیری کمان و نماد قدرت و جنگاوری ایرانیان در طول تاریخ ارئه شد.

در ادامه سرکار خانم عالمه میرشفیعی سخنرانی خود را با عنوان سرنوشت کیهانی و جشن تیرگان یا تیرماه سیزه شوی تبری، حماسه آرش، نبرد کیهانی اپوش (دیوخشکسالی) و تیشتر (ایزدباران) ارائه کردند. شاهنانه خوانی نبرد رستم و اسفندیار توسط آقای فرهمند از شاهنامه خوانان رامسر مراسم را با روح حماسه پیوند داد.

بخش جانبی نمایشگاه

نمایش نقاشی های شاهنامه ای کودکان با موضوع تیروکمان از جمله بخش های جنبی نمایشگاه است که درآمد حاصل از فروش آن به نفع کودکان زلزله زده کرمانشاه خواهد بود.

زمان نمایشگاه

این نمایشگاه  تا ۷ شهریور همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۹ شب میزبان بازدید کنندگان و دوستداران تاریخ و فرهنگ ایران خواهد بود .

 تصاویر گشایش  نمایشگاه مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر


 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها