mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۳۲ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۵۱۱
تعداد بازدید: ۱۳۲۷۷
فرماندار چالدران گفت: 80 بانوی روستایی در این شهرستان با حمایت تسهیلاتی بنیاد علوی صاحب شغل شدند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، کریم حسین زاده، فرماندار چالدران در گفت و گو با ایرنا گفت: این بانوان روستایی در زمینه جمع آوری و تولید گیاهان دارویی با حمایت مالی و نظارتی این بنیاد مشغول به کار شده اند.


وی ادامه داد: چالدران ظرفیت های فراوانی برای ایجاد اشتغال دارد که کار در زمینه تولید و جمع آوری و فروش گیاهان دارویی یکی از آنهاست.

وی اضافه کرد: محصولات این بانوان توسط بنیاد علوی در نمایشگاه های مختلف به فروش می رسد.

وی بیان کرد: در فاز نخست این طرح، واحد های بسته بندی و تولید گیاهان دارویی و عرقیات در 22 روستای این شهرستان راه اندازی شده و بانوان در آنها مشغول کار هستند.

فرماندار چالدران گفت: در مراحل بعدی در تمامی روستا های بالای 20 خانوار این شهرستان طرح جمع آوری، تولید و بسته بندی گیاهان دارویی اجرا می شود.

به گزارش ایرنا چالدران محروم ترین شهرستان کشور و آذربایجان غربی است و برای بهبود وضعیت این شهرستان و ارتقای شاخص های آن، دولت، وزارت کشور، بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی همکاری می کنند.

شهرستان چالدران حدود 120 روستا دارد که در 2 بخش مرکزی و دشتک نزدیک به 20 هزار نفر را در خود جای داده اند. چالدران با 50 هزارنفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها