mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۲ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۵۳۷
تعداد بازدید: ۸۳۳۰
همزمان با آغاز هفته دولت صورت گرفت :
همزمان با آغاز هفته دولت از 10 نفر ازمدیران و کارمندان بنیاد مستضعفان درسومین جشنواره مدیریت جهادی تقدیر شد .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، در این مراسم که به مناسبت هفته دولت و روزکارمند برگزار شد ، محمد سعیدی کیا ، ریاست بنیاد مستضعفان طی سخنانی ضمن تقدیر از تلاش های تمامی کارکنان این مجموعه برای رشد و تعالی بیش از پیش بنیاد درتشریح لزوم اجرای خط مشی مدیریت جهادی در بخش های مختلف کشور و بخصوص در مجموعه بنیاد گفت : امیدوارم که در بنیاد متناسب با فرمایشات مقام معظم رهبری ؛ در تمامی ابعاد و با تمام توان به گونه ای کار و فعالیت کنیم که انتخاب مدیر و کارکنان شایسته ، از بین کلیه همکاران سخت باشد . یعنی به بیانی همه کارکنان ما ، شاخصه های "جهادی " را داشته باشند .


ریاست بنیاد مستضعفان لازمه مدیریت جهادی را به کارگیری مدیران متدین و انقلابی دانسته و گفت : لازمه این امر نیز توجه بیش از پیش به آموزش سبک مدیریت جهادی و همچنین پایبندی و التزام عمل مدیران در عرصه مدیریت جهادی است . چرا که تا وقتیکه شاخص های مدیریت جهادی مورد توجه قرارنگیرد چگونه می توان انتظاررشد اقتصادی خوب و رونق مجموعه های تولیدی و صنعتی کشور را داشت؟ 
وی در تشریح اهداف جهادی بنیاد نیز گفت : مدیریت و فعالیت "جهادی " از منظر من یعنی اینکه ما در جهت کسب رضایت الهی و درچارچوب وظایفی که برایمان ترسیم شده ، با تمام توان در انجام کارها و وظایف امان با مجاهدت عمل کنیم .
در ادامه این برنامه دکتر محمد عباسی ، عضو هیات امنای بنیاد مستضفعان نیز با اشاره به سابقه و فلسفه شکل گیری مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری گفت : مقام معظم رهبری با طرح موضوع "مدیریت جهادی " باعث شدند تا مدیران کشور به مساله حساس شوند و آن را با دقت پیگیری کنند و به تدریج ، این شیوه به نسخه واحدی برای مدیریت بخش های مختلف کشور بدل شود .
وی در خصوص ویژگی های سبک های مدیریت جهادی نیز گفت : اعتقاد به آخرت و تقوا ، اگاهی و تخصص و کفایت و توان انجام وظایف محوله ، امانت داری ، جامع نگری ، سعه صدر ، فروتنی ، عیب پوشی ، خوش رویی ، پیشگامی در خود شناسی ، عیب پوشی و... از جمله شاخصه های یک مدیر جهادی است . 
وی همچنین با اشاره به اینکه مدیریت جهادی به معنای بی توجهی به مسایل اقتصادی نیست گفت : متاسفانه بسیاری از مردم و مسئولان به اشتباه  تصور می کنند که مدیریت جهادی به معنای پرورش گروهی از مدیران و کارکنانی است که فقیرند و کم کار . درحالیکه این تصور ، برداشت اشتباهی است . ما همواره باید برای رونق اقتصادی مجموعه های تولیدی و صنعتی و درنهایت توسعه و کسب ثروت برای کشور و محرومیت زدایی تلاش کنیم . 
عباسی در مورد فلسفه انتخاب کارکنان و مدیران برتر بنیاد نیز گفت : اصولا در دنیای امروز ، تشویق یکی از قوی ترین ابزارهای مدیریتی محسوب می شود بگونه ای که حتی توصیه می شود بهترین شیوه برای فعال کردن نیروهای کم تلاش ، تشویق کارکنان توانمند و فعال در برابر آنهاست . البته در بنیاد کارکنان و مدیران لایق و شایسته و توانمند بسیاری وجود دارند که انتخاب تعداد کمی از بین آنها واقعا سخت است برای همین برای انتخاب این افراد شاخصه هایی تعریف شده که در نهایت امروز منجر به معرفی 10 نفر از همکاران لایق و متدین و متعهد ما در بخش های مختلف خانواده بزرگ بنیاد مستضعفان شده است . 

همچنین در بخش دیگری از این جشنواره ، محمودرشیدی اقدم  ،معاون امورتوسعه ، مدیریت و منایع انسانی و دبیر سومین جشنواره مدیریت جهادی  نیز با اشاره اهداف برگزاری این جشنواره گفت : هدف ازبرگزاری این جشنواره ارج نهادن به جهادگران و تلاش های آنها در کنار ایجاد انگیزه و روحیه کارجهادی با محوریت آموزش و ترویج کارهای "جهادی " بوده و هست . 
رشیدی اقدم سه شاخصه اصلی مورد نظر برای انتخاب برگزیدگان این جشنواره را خلاقیت ، طراحی و یا اجرای پروژه های مجاهدانه و کار از منزلت و جایگاه برتر عنوان کرده و گفت : در گام نخست 68 نفر از همکاران برای حضور در این جشنواره انتخاب شدند که بعد از برگزاری جلسات مختلف کمیته 5 نفره منتخب شورای معاونین بنیاد ، در نهایت 10 نفر حایزدریافت جایزه مدیریت جهادی شناخته شدند که شامل 7 نفر از کارمندان و 3 نفر از مدیران بخش های مختلف هستند . ضمن آنکه به دستور ریاست بنیاد ، از بقیه 68 گزینه انتخاب شده اولیه نیز در فرصتی دیگر تقدیرخواهد شد .  
بخش پایانی این جشنواره نیز به تقدیر از برگزیدگان اختصاص داشت که در آن از 10 کارمند و مدیر منتخب جشنواره سوم مدیریت جهادی به شرح ذیل تقدیر شد : در بخش کارمندان : آقایان طالب آرين فراز هلدينگ سياحتي و حمل و نقل پارسيان- شركت تله كابين توچال ، احمد عبدالخاني از هلدينگ صنايع معدني كاوه پارس-شركت فولاد كاوه اروند ، علي اكبر پير نژاد از سازمان اموال و املاك- اداره كل اموال و املاك استان تهران ، مهراب شكرالله ميرزايي ازهلدينگ پايا سامان پارس- شركت دي ، شهرام نادري از بانك سينا ،ومحمد رضا نظري ازشركت گسترش كشاورزي و دامپروري فردوس پارس و سرکارخانم ناهيد بهرمند ازموسسه حسابرسي و  بازرسي هادي بينات ،در بخش مدیران : رضوان الله رييسي از ستاد بنياد- معاونت حقوقي و امور قراردادها ، محمد حسن مظفري ازبنياد علوي - گروه پزشكي اراك  ومرتضي برومند فرازهلدينگ برق و انرژي صبا- شركت بهره برداري و تعميرات نيروگاه صبا.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها