mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۳۵ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۵۵۸
تعداد بازدید: ۱۰۲۳
با همکاری موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران صورت پذیرفت:
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مرکز کردستان گفت: اسناد تاریخی و عکس های همکاری های سازمان ملل متحد و ایران در ۷۳ سال گذشته در قالب نمایشگاه عکس در کردستان به نمایش درآمد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  ایسنا، مجید سلیمانی نژاد در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران با همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران  و موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران برگزار می‌شود.

 وی افزود: این نمایشگاه از روز دوشنبه ۱۲ شهریور گذشته با حضور ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران در گالری سوره سینما بهمن سنندج گشایش می یابد و تا ۱۷ شهریور از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۰ آماده بازدید علاقه مندان است.

 رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مرکز کردستان عنوان کرد: نمایشگاه اسناد تاریخی و عکس های همکاری‌های سازمان ملل متحد و ایران با هدف اطلاع رسانی در مورد حضور و همکاری ایران به عنوان کشوری دوستدار صلح در سازمان های بین المللی از زمان تاسیس جامعه ملل و سازمان ملل متحد برگزاری می شود.

 وی ادامه داد: در این نمایشگاه ۶۶ قطعه عکس از اسناد مهمی به نمایش گذاشته می شود که هر یک می تواند برای پژوهشگران ایرانی علاقه مند به علوم سیاسی، روابط و حقوق بین الملل بسیار سودمند باشد.

 سلیمانی نژاد گفت: مجموعه عکس ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.

 وی اعلام کرد: در این نمایشگاه عکس هایی از حضور شخصیت‌های برجسته ایرانی هنگام تاسیس این سازمان جهانی، سفر هفت دبیرکل‌ سازمان ملل متحد به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های به اجرا درآمده این سازمان در ایران به نمایش گذاشته شده است.

 

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مرکز کردستان خاطرنشان کرد: ایران به عنوان عضو موسس سازمان ملل همواره نقش کلیدی در این سازمان ایفا کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها