mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۴۴ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۴۹۰
تعداد بازدید: ۹۱۴
رئیس بنیاد مستضعفان عنوان کرد؛
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: این بنیاد با پرداخت تسهیلات به روستا‌ها و نیز از طریق پس انداز‌های خود مردم و کمک بنیاد علوی، ۱۳ هزار شغل در مناطق قلعه گنج، لنده و چالدران ایجاد کرده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی کیا در حاشیه بازدید از سه روستای محروم ملاحسن، قلعه خان و کشانک شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مشاغل با اعطای وام‌های یارانه دار به روستاییان در زمینه‌های مختلف باغداری، دامداری، کشاورزی، صنعتی و خدماتی ایجاد شده است.
 
ایجاد ۱۳ هزار شغل توسط بنیاد مستضعفان در کشور
 

وی افزود: طرح توان افزایی در ۷ منطقه دیگر کشور نیز از چند ماه پیش آغاز شده که به تدریج تسهیلات در گروه‌های توسعه روستایی برای راه اندازی اشتغال‌های کوچک و خانگی پرداخت می‌شود.

سعیدی کیا با اشاره به شعار سال رونق تولید و تلاش این بنیاد برای افزایش بهره وری از واحد‌های فعال، گفت: امکانات زیادی در کشور وجود دارد که بهره وری مناسبی ندارند و این بنیاد برای بهره وری در زمینه انسانی و امکانات؛ تلاش می‌کند.
وی همچنین از ایجاد واحد‌های اقتصادی جدید خبرداد و افزود: اراضی که قبلا قابلیت کشاورزی نداشته را شناسایی و تلاش خواهیم کرد که به طریق مختلف آن را آباد کنیم که ایجاد گلخانه‌ها و بالا بردن زمینه تولید فولاد از جمله این اقدامات است.

سعیدی کیا با بیان اینکه تا تولید به صورت خرد شکل نگیرد کشور به معنای واقعی آباد نمی‌شود، اظهار داشت: بعد از سخنان مقام معظم رهبری، بعد از قلعه گنج، لنده، چالدران و نیز مانه و سملقان در خراسان شمالی و ۶ نقطه دیگر کشور به دنبال استعداد‌های مختلف برای شکوفاسازی و آبادانی هستیم.

وی افزود: در روستا‌های شهرستان مانه و سملقان و برخی دیگر از مناطق کشور استعداد‌های بسیار خوبی وجود دارد که بستر مناسب برای مردم فراهم می‌شود تا از لحاظ کمک به صندوق‌های توسعه، آموزش فنی و حرفه‌ای رایگان و... رونقی در کسب و کار آنان و نیز شکل گیری مشاغل خانگی کوچک رخ دهد.

وی با اشاره به تسهیلات سال جاری، افزود: برای هر استان ۲۵۰ میلیارد ریال پیش بینی شده و برای مناطقی که طرح آبادانی و پیشرفت را اجرا کنند ۱۰۰ میلیارد ریال به این رقم اضافه خواهد شد.

رییس بنیاد مستضعفان بیان کرد: در استان خراسان شمالی علاوه بر ۲۵۰ میلیارد ریال اختصاصی استان، ۱۰۰ میلیارد ریال نیز در شهرستان مانه و سملقان هزینه خواهد شد.

به گزارش ایرنا رئیس بنیاد مستضعفان در این سفر از جاروبافی‌های روستای ملاحسن، کارگاه تولیدی لباس کشانک و طرح‌های گلیم بافی و تولید آبنبات روستای قلعه خان مانه و سملقان دیدن کرده و مشکلات تولید کنندگان و روستاییان این مناطق را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد قرار دارد و تعداد ۱۳۶ روستا سه بخش و چهار شهر دارد که یکی از ۱۰ منطقه محروم کشور است که بنیاد مستضعفان طرح توان افزایی را در روستا‌های آن به اجرا گذارده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها