mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۴ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۹۲۳
تعداد بازدید: ۹۸۳
مدیرعامل بنیاد علوی عنوان کرد؛
رییس بنیاد علوی در حاشیه چهارمین نمایشگاه توانمندی روستایی و عشایری به تشریح فعالیت‌های محرومیت‌زدایی این بنیاد در مناطق روستایی پرداخت و از ساخت ۴۰ بیمارستان کوچک در مناطق محروم کشور خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، موسی برزگری مدیرعامل بنیاد علوی با اشاره به شعار این بنیاد یعنی "کار با مردم برای مردم" در حاشیه بازدید از غرفه بنیاد علوی در نمایشگاه توانمندی روستایی و عشایری در تشریح فعالیت‌های این بنیاد گفت: این بنیاد بعنوان زیر مجموعه بنیاد مستضعفان در زمینه توانمندسازی، اشتغال و معیشت پایدار محرومان فعالیت می‌کند که مهم‌ترین اقدام فعلی آن اجرای طرح آبادانی و پیشرفت در شهرستان قلعه‌گنج استان کرمان بوده است و تنها در حوزه اشتغال می‌توان گفت که در قلعه‌گنج در ابتدای امر نرخ بیکاری حدود ۲۶ درصد بوده است که با اجرای برنامه‌های اشتغالزایی بنیاد علوی این نرخ به حدود ۷ درصد رسیده است و این مسئله خود سبب‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی این منطقه نیز شده است.

۴۰ بیمارستان کوچک در مناطق محروم در حال ساخت است


وی در ادامه افزود: طرح آبادانی و پیشرفت پس از قلعه‌گنج در یازده نقطه دیگر از کشور آغاز شده که می‌توان به شهرستان‌های لنده، چالدران، مانه‌وسملقان، زهک، قصرقند، جزیره لارک، گرمی و نقاط دیگر نیز اشاره کرد که طرح آبادانی و پیشرفت با قدرت در این مناطق در حال اجرا می‌باشد.

برزگری همچنین ساخت منازل مسکونی برای خانوار‌های دارای دو معلول به بالا را دیگر اقدام مهم این بنیاد اعلام کرد که با همکاری مشترک این نهاد با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور و همراهی خیرین کشور به صورت گسترده و در سطح کشور در حال انجام است.

برزگری با تاکید بر اینکه نیروی انسانی سرمایه اصلی کشور است، گام مهم دیگر این بنیاد برای محرومیت‌زدایی را ارائه تسهیلات برای کمک به دانش‌آموزان مانده از تحصیل عنوان کرد.

گفتنی است سرمایه‌گذاری برای زیرساخت‌های اقتصادی کشور نیز گام مهم دیگری است که توسط بنیاد علوی در حال اجرا است که از آن جمله می‌توان به ارائه تسهیلات حمایتی برای پرورش ماهی خاویاری در استان‌های مازندران، گلستان و گیلان به منظور تولید محصول با کیفیت جهت صادرات اشاره کرد.

ساخت ۴۰ بیمارستان کوچک ۱۰ تختخوابی نیز اقدام مهم دیگری از بنیاد علوی در مناطق محروم است که تحت عنوان مراکز جامع سلامت با تفاهم با وزارت بهداشت در سطح کشور در حال انجام است.

یادآور می‌شود نمایشگاه توانمندی روستایی و عشایری به مدت ۴ روز از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ مرداد در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است و علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در غرفه بنیاد علوی واقع در سالن ۸ این نمایشگاه در جریان آخرین دستاورد‌های این بنیاد در مناطق روستایی قرار بگیرند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها