mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۳۰ - ۱۱ دی ۱۳۹۹
کد خبر : ۱۳۴۳۳
تعداد بازدید: ۱۳۴۳
فتاح در تشریح دستاورد‌های سفر ۲ روزه به خوزستان اعلام کرد:
رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از کارخانه صنعتی «دوده فام» در منطقه دزفول با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی تولیدات این کارخانه به عنوان ماده اولیه تولید لاستیک، دستاورد‌های سفر ۲ روزه خود به استان خوزستان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در بازدید از کارخانه صنعتی دوده فام دزفول با اشاره به فعالیت این کارخانه اظهار کرد: این کارخانه یکی از کارخانجاتی است که توسط بنیاد مستضعفان احداث شده و سال گذشته، این شرکت با ورود به بازار سرمایه، تبدیل به سهامی عام شد.

 

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان «دوده» در کشور گفت: کارخانه صنعتی دوده فام در این شرایط سخت اقتصادی، توانسته به صورت 3 شیفت تولیدات خود را داشته باشد و هم اکنون محصولات تولیدی این کارخانه به تعدادی زیادی از کشورهای منطقه و حتی کشورهای خاور دور، صادر می شود. 

 

وی با بیان اینکه «دوده» تولید شده توسط این کارخانه یکی از اصلی ترین مواد اولیه تولید لاستیک است گفت: این کارخانه در حال حاضر 40 هزار تن در سال تولید دارد و با نزدیک شدن به ظرفیت اسمی خود، رکورد جدیدی را در میزان تولیداتش ثبت کرده است.

 

فتاح با اشاره به اضافه شدن یک خط تولید دیگر به 2 خط فعلی در فاز توسعه ای این کارخانه گفت: در حال حاضر راه اندازی خط سوم تولید این کارخانه نیز با ظرفیت تولید 20 هزار تن در سال در حال پیگیری است که این خط جدید با سرمایه گذاری 240 میلیارد تومانی به صورت ریالی و سرمایه گذاری کمتر از 2 میلیون یورویی، به عنوان سرمایه گذاری ارزی در حال احداث است. 

 

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه خط سوم تولید در این کارخانه بر خلاف 2 خط تولید قبلی، یک خط تولید کاملا ایرانی است گفت: این خط تولید در شرایط تحریمی، بدست مهندسان ایرانی در حال احداث است و با امید به خداوند، این خط در بهار سال 1400 به بهره برداری می رسد و ظرفیت کارخانه به 60 هزار تن در سال می رسد.

 

به گفته فتاح، اضافه شدن این خط تولید، علاوه بر اشتغالزایی برای نیروهای بومی منطقه، می تواند صادرات و ارزآوری این شرکت را ارتقاء دهد.

 

 • خوزستان برای ما اولویت نخست است/ آمادگی بنیاد مستضعفان برای سرمایه گذاری سنگین در نیروگاه خرمشهر و فولاد اروند

 

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های متنوع بنیاد مستضعفان در استان خوزستان گفت: خوزستان برای بنیاد مستضعفان، در اولویت نخست قرار دارد و ما در این استان، فعالیت های متنوعی داریم و این استان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به برخی از تصمیمات اتخاذ شده در این سفر اظهار کرد: ما در سفر به خرمشهر و بازدید از نیروگاه خرمشهر، آمادگی خودمان را برای تبدیل نیروگاه گازی 1000 مگاواتی خرمشهر به نیروگاه سیکل ترکیبی که نیازمند سرمایه گذاری سنگین حدود 12 هزار میلیارد تومانی است، اعلام کردیم و این سرمایه گذاری می تواند نقش مهمی در تامین برق به عنوان زیرساخت مورد نیاز توسعه در جنوب غرب کشور داشته باشد.

 

فتاح ادامه داد: تولید میلگرد توسط کارخانه فولاد کاوه اروند در خرمشهر نیز یکی دیگر از فعالیت های بنیاد مستضعفان در این استان است که خوشبختانه با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان خط تولید جدیدی در این کارخانه تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

 

وی افزود: راه اندازی این خط تولید جدید، امکان تولید مفتول با ظرفیت سالانه 120 هزار تن را به این کارخانه اضافه می کند و ظرفیت تولید فولاد کاوه اروند را به 600 هزار تن مفتول و میلگرد در سال می رساند که باعث افزایش اشتغال نیروهای متخصص بومی می شود و توان تولیدی کشور را افزایش می دهد.

 

• هدیه 300 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مردم آبادان و خرمشهر

 

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان برای احداث بیمارستان 242 تختخوابی آبادان گفت: ما برای راه اندازی فاز 2 بیمارستان طالقانی ابادان، 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام دادیم و بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، این بیمارستان تبدیل به یکی از پیشرفته ترین بیمارستان های کشور خواهد شد.

 

فتاح تاکید کرد: در حال حاضر این بیمارستان دارای 91 درصد پیشرفت فیزیکی است و انشالله تا بهار سال آینده، عملیات عمرانی آن به پایان می رسد و این بیمارستان برای تجهیز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار خواهد گرفت تا این هدیه بنیاد مستضعفان هرچه زودتر تقدیم مردم عزیز آبادان و خرمشهر شود.

 

• احداث هتلی مدرن در آبادان به شرط حل مشکلات حقوقی و مالکیتی

 

وی با تشریح تصمیم اتخاذ شده برای هتل قدیمی آبادان گفت: ما در بازدید از این هتل اعلام کردیم که در صورت حل مسائل حقوقی و مالکیتی این هتل، حاضریم فاز 2 این هتل را که هم اکنون در مرحله اسکلت قرار دارد، تکمیل کنیم تا هتلی با تکنولوژی روز، در آبادان احداث شود.

 

• تمایل برای سرمایه‌گذاری در توسعه بندر امام/ وضعیت مردم در بندر امام دردناک است/ برای خانه دار شدن بندر امامی‌ها مشارکت می کنیم

 

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به بازدید خود از تاسیسات بندری بنیاد مستضعفان در بندر امام، افزود: ما در بندر امام خمینی (ره)، در بحث تخلیه فرآورده های نفتی فعال هستیم و قرار شد در صورت تمایل سازمان بنادر، برای واگذاری بخشی از فضای اسکله، ما سرمایه گذاری سنگینی برای توسعه تخلیه و بارگیری در این بندر انجام دهیم.

 

فتاح با دردناک توصیف کردن وضعیت زندگی مردم در محلات محروم شهرستان بندر امام گفت: در بازدید از این محلات شاهد بودیم که متاسفانه در کنار سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری که در بندر امام انجام شده، مردم در این منطقه، در وضعیت نامناسب زندگی می کنند؛ لذا قرار شد با همکاری سپاه پاسداران و دولت، برنامه ریزی دقیقی برای ساماندهی وضعیت مسکن مردم این منطقه انجام شود.

 

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس ما اعلام کردیم، بنیاد مستضعفان آمادگی دارد تا از طریق واگذاری سیمان و مصالح ساختمانی یا حتی ارائه تسهیلات بانکی، برای خانه دار شدن این مردم عزیز مشارکت کند.

 

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین با اشاره به بازدید از کارخانه آلومینیوم در مسجد سلیمان نیز گفت: این کارخانه که به دلایل مختلف، چند سالی دچار رکود شده بود، خوشبختانه امروز از رکود خارج شده و ما اعلام کردیم که در صورت افزایش تولید این کارخانه و نزدیک شدن تولیدات آن به ظرفیت اسمی، حاضریم برای راه اندازی فاز دوم آن سرمایه گذاری لازم را انجام دهیم.

 

• برنامه بنیاد مستضعفان برای خانه دار شدن اقشار ضعیف و متوسط/ خبرهای خوب برای خوزستانی‌ها

 

فتاح در ادامه با اعلام خبر واگذاری زمین های رایگان بنیاد مستضعفان در استان خوزستان به شرط ارائه مجوزهای قانونی از سوی مقامات استانی، گفت: در جلسه با استاندار و مسئولان استان خوزستان ما اعلام کردیم، اگر بنیاد مستضعفان در هر نقطه ای از استان خوزستان، زمینی را در اختیار دارد که برای احداث خانه در طرح مسکن ملی مناسب است، ما حاضریم پس از صدور مجوزهای قانونی از سوی مسئولان دولتی از جمله تغییر کاربری ها و ورود به محدوده، این زمین ها را با کاربری مسکونی، به صورت رایگان در خدمت خانه دار شدن طبقات متوسط و ضعیف قرار دهیم.

 

وی تاکید کرد: در صورت تحقق این موضوع، علاوه بر سامان گرفتن این زمین ها، فرصت بسیار خوبی برای خانه دار شدن اقشار متوسط و ضعیف استان فراهم می شود و ما علاوه بر واگذاری رایگان این زمین ها، حاضریم برای خانه دار شدن اقشار ضعیف و متوسط، برخی مصالح ساختمانی را نیز به صورت رایگان تامین کنیم.

 

رئیس بنیاد مستضعفان در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر این موارد، مقرر شد از سوی بنیاد مستضعفان به تمام افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در آبادان، خرمشهر، ماهشهر، بندر امام و چمران بسته معیشتی تحویل داده شود و توزیع این بسته ها از شب گذشته آغاز شده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: