mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۱۵ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
کد خبر : ۱۳۵۸۲
تعداد بازدید: ۱۱۷۳
رئیس بنیاد مستضعفان در جمع مدیران مناطق هدف محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان:
رئیس بنیاد مستضعفان در جمع مدیران مناطق هدف محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در واکنش به نگرانی برخی ها مبنی بر احتمال پایین آمدن مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: برخی ها فکر می کنند مردم پای کار نیستند، در حالی که همیشه مردم پای کار انقلاب و نظام بوده اند و هیچگاه با این انقلاب قهر نکرده‌اند و ما بارها تجلی این حضور مردم را دیده‌ایم.

مردم هیچگاه با نظام و انقلاب قهر نمی‌کنند/ محرومیت‌زدایی در بنیاد مستضعفان تقویت می‌شود/ تمرکز بر ساخت مسکن محرومان و توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه


به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان سید پرویز فتاح در حضور فعالان مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت برگزار شد، با اشاره به در پیش رو بودن ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد اظهار کرد: امام خمینی (ره) تجلی ذکر برای همه ما هستند و اگر ما با امام بمانیم، تمام مسائل کشور و مصیبت ها حل خواهد شد و تمام مشکلات امروز ما ناشی از این فاصله است.

 

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: بازگشت ما به راه امام (ره) و مکتب ایشان، به معنای وحدتی است که گمشده امروز جامعه ما است؛ مکتبی که امروز رهبری عزیز، پرچمدار آن است.

 

وی گفت: امام خمینی (ره)، برای خود جز خدمتگذاری به مردم و مستضعفان، هیچ شأنی قائل نبودند و ایشان بالاترین شأن را همین خادمی مردم می دانست.

 

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه محرومیت زدایی در بنیاد مستضعفان باید به صورت مردمی و خارج از ساختار اداری انجام شود گفت: ما برای مدیریت در نظام اسلامی، راهی جز حرکت در مسیر جهادی با رویکرد انقلابی و اسلامی نداریم و ما بر همین اساس، تاکید بسیاری بر انجام کارهای محرومیت زدایی در بنیاد مستضعفان با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی داشته ایم.

 

فتاح با اشاره به انتخابات پیش رو و نگرانی های برخی نسبت به مشارکت پایین در انتخابات اظهار کرد: برخی ها فکر می کنند مردم پای کار نیستند، در حالی که همیشه مردم پای کار انقلاب و نظام بوده اند و هیچگاه با این انقلاب قهر نکرده اند و ما بارها تجلی این حضور مردم را دیده ایم و تشییع پیکر شهید سلیمانی و شهدای گمنامی که بعد از 30 سال تنها تکه استخوان هایی از آنها مانده، نمونه هایی از این پای کار بودن مردم است.

 

وی با بیان اینکه ما باید با رفتارمان مردم را به انقلاب دعوت کنیم نه با حرف و سخنرانی، گفت: تنها عمل صالح و خالص است که در باور مردم تاثیر می گذارد و خدمت رسانی را در ذهن آنها نهادینه می کند.

 

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه امروز هر ایرادی وجود دارد، از ما مسئوولان است نه مردم، ادامه داد: در انتخابات گذشته به وضوح دیدم، بیشترین مشارکت در مناطق محرومی از کشور گزارش شد که کارهایی هرچند کوچک برای آنها انجام شده بود و آنها عمل و پای کار بودن برای مردم را دیده بودند.

 

فتاح خاطرنشان کرد: اراده ما این است که فعالیت های محرومیت زدایی در بنیاد مستضعفان را تقویت کنیم چراکه هدف بنیاد مستضعفان چیزی جز خدمت به مردم و خصوصا مستضعفان نیست و در چنین شرایطی باید هرچه در توان داریم برای مردم به کار گیریم و لحظه ای را از خدمت به مردم غافل نشویم؛ بر همین اساس هم بارها تاکید کرده ام که هیچ چیز حتی انتخابات نیز نباید باعث غفلت ما از انجام مسئولیتمان در خدمت به مردم شود.

 

فتاح در ادامه با تاکید بر انجام بهترین کارها برای مردم و خصوصا مستضعفان گفت: ما باید با تمام امکاناتی که در اختیار داریم سعی کنیم بهترین خدمت با بالاترین کیفیت را به مستضعفان ارائه دهیم و با بکارگیری علم و عقل و تدبیر، بالاترین بهره وری را داشته باشیم.

 

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه برنامه های محرومیت زدایی بنیاد در مناطق هدف، نباید به صورت طولانی مدت باشد گفت: طبق زمان بندی ها ما در هر منطقه محروم که مستقر می شویم نباید بیش از 3 سال بمانیم و باید تلاش کنیم طی این مدت، مردم در این مناطق توانمند شوند و چهره این مناطق تغییر کند.

 

وی ادامه داد: ما امروز در حدود 30 منطقه محروم کشور مستقر هستیم و باید تلاش کنیم با برنامه ریزی دقیق و زمان بندی مشخص، امکانات محرومیت زدایی را برای سایر مناطق محروم کشور که بر اساس آمار ریاست جمهوری، حدود 200 منطقه است، بکار بگیریم.

 

به گفته فتاح تمرکز بر احداث مسکن محرومین و توسعه تسهیلات قرض الحسنه برای اقشار ضعیف، از برنامه های بنیاد مستضعفان است که با جدیت پیگیری می شود.

 

رئیس بنیاد مستضعفان در پایان با اشاره به اینکه باید مردم را برای مشارکت بیشتر در انتخابات ترغیب کرد، در عین حال خاطرنشان کرد: هرگونه استفاده از امکانات بنیاد مستضعفان برای انتخابات و کاندیداهای ریاست جمهوری ممنوع است و در صورت چنین سوء استفاده ای، به شدت با متخلفان برخورد خواهیم کرد چراکه بنیاد مستضعفان یک نهاد حاکمیتی است و نباید به گرایشات سیاسی آلوده شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: