mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۲ - ۰۱ تير ۱۴۰۰
کد خبر : ۱۳۶۰۳
تعداد بازدید: ۱۳۶۶
در سفر فتاح به منطقه مرزی و اهل تسنن «مراوه تپه» انجام شد؛
رئیس بنیاد مستضعفان در سفر به استان گلستان، بیمارستان ۶۴ تختخوابی مراوه تپه را در یکی از محرومترین مناطق استان، افتتاح کرد؛ با افتتاح این بیمارستان به عنوان نخستین بیمارستان در این منطقه محروم، دسترسی بیش از ۷۰ هزار تن از مرزنشینان مراوه تپه به خدمات درمانی و بیمارستانی فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در سفر به استان گلستان و منطقه مراوه تپه از مناطق محروم هدف بنیاد مستضعفان، بیمارستان ۶۴ تختخوابی علوی مراوه تپه را به همراه وزیر بهداشت و استاندار گلستان افتتاح کرد.

وی در جمع خبرنگاران با تشریح جزئیات ساخت این بیمارستان توسط بنیاد مستضعفان اظهار کرد: این بیمارستان به همت بنیاد مستضعفان در منطقه محروم و مرزی مراوه تپه که اکثر ساکنان آن از برادران اهل تسنن هستند، احداث شده و با تکمیل عملیات اجرایی و تجهیز این بیمارستان، از امروز بهره برداری از آن آغاز شد.

 

افتتاح نخستین بیمارستان در مناطق محروم گلستان توسط بنیاد مستضعفان


رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: بیمارستان ۶۴ تختخوابی مراوه تپه در ۳ طبقه و در زمینی به وسعت ۳ هکتار احداث شده است و با توجه به فاصله حدود ۲۵۰ کیلومتری از مرکز استان گلستان، خدمات درمانی مورد نیاز برای بیش از ۷۰ هزار نفر از ساکنان شهر مراوه تپه و روستاهای محروم همجوار آن را فراهم می کند.


وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۸ میلیارد تومان برای احداث این بیمارستان توسط بنیاد مستضعفان هزینه شده است افزود: بیمارستان علوی مراوه تپه مجهز به بخش‌های بستری، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان، مراقبت‌های ویژه آی‌سی‌یو و سی‌سی‌یو، داروخانه، آزمایشگاه، اورژانس، دیالیز، رادیولوژی، اتاق‌های جراجی و زایمان، درمانگاه تخصصی و سایر خدمات درمانی مورد نیاز این منطقه است.


به گفته وی احداث این بیمارستان از مرداد ماه سال ۹۶ توسط بنیاد مستضعفان در منطقه مراوه تپه به عنوان یکی از مناطق هدف محرومیت زدایی بنیاد، آغاز شد و پس از تکمیل عملیات عمرانی و تجهیز آن، از امروز به صورت رسمی افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، بیمارستان علوی مراوه تپه در ۵ بخش مراقبت از بیمار، خدمات درمانی، خدمات تشخیصی، خدمات ادارای و خدمات پشتیبانی آماده ارائه خدمت به مردم شریف این منطقه است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: