mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۲۳ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
کد خبر : ۱۳۷۰۵
تعداد بازدید: ۱۱۳۷
مدیرعامل هلدینگ عمرانی بنیاد مستضعفان خبر داد:
مدیرعامل هلدینگ عمرانی بنیاد مستضعفان جزئیاتی از تصمیمات اتخاذ شده به‌دنبال سفر رئیس بنیاد مستضعفان به استان اردبیل را تشریح کرد.

کمک ۱۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای حل مشکل آب مناطق محروم اردبیل/ بکارگیری تکنولوژی‌های جدید در عملیات عمرانی فرودگاهی و ریلی

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، مجید شاهسواری در تشریح تصمیمات اتخاذ شده برای پروژه‌های عمرانی در دست بنیاد مستضعفان در سفر سید پرویز فتاح به استان اردبیل اظهار کرد: هلدینگ پایاسامان پارس متعلق به بنیاد مستضعفان به عنوان مجموعه‌ای از شرکت های فعال در حوزه عمرانی، در ۳ پروژه فرودگاهی، سد سازی و احداث روسازی خط آهن میانه به اردبیل در استان اردبیل فعال است و در سفر ۲ روزه رئیس بنیاد مستضعفان به این استان، تصمیماتی برای انجام هرچه بهتر و سریعتر این پروژه ها توسط شرکت‌های بنیاد مستضعفان اتخاذ شد.

 

مدیرعامل هلدینگ پایا سامان با اشاره به پروژه عملیات احداث سازه سد عمارت با هدف آبرسانی به منطقه محروم گرمی توسط بنیاد مستضعفان گفت: این پروژه شامل احداث سد و تاسیسات وابسته به آن و همچنین راه‌های دسترسی است که در منطقه انگوت و در فاصله ۱۵۰ کیلومتری اردبیل قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی، توسط شركت ملی ساختمان در حال انجام است ادامه داد: این سد با ارتفاع ۸۲ متری، از سدهای مخزنی بوده و مخزن آن قابلیت ذخیره سازی ۱۸۲ میلیون متر مکعب آب را دارا است.

 

شاهسواری با اشاره به تصمیم اخیر رئیس بنیاد مستضعفان که با هدف کمک به این استان و تسریع در تکمیل این پروژه اتخاذ شد افزود: در بازدید اخیر و پس از ارائه گزارش‌های فنی، با توجه به مشکل منطقه در تامین منابع مالی برای تکمیل این سد، مقرر شد اعتباری معادل ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت فاينانس ريالی از سوی بنیاد مستضعفان برای تکمیل این پروژه و حل مشکل آب مردم محروم این منطقه تخصیص یابد و انشالله مرحله نخست آبگیری این سد در دهه فجر امسال آغاز خواهد شد.

 

مدیرعامل هلدینگ پایاسامان پارس با اشاره به فعالیت فنی و مهندسی بنیاد مستضعفان برای انجام روسازی و تامین مصالح روسازی خط آهن میانه به اردبیل گفت: این خط آهن با دارا بودن ۱۰ ایستگاه، طولی معادل ۲۱۷ کیلومتر دارد که با توجه به حساسیت فنی و سختی اجرای پروژه، شركت جنرال مكانيك بنیاد مستضعفان با تکیه بر توان مهندسان و متخصصان ایرانی، دستگاه ریل گذار و کشنده ۲ منظوره آن را برای نخستین بار در کشور، طراحی و تولید کرد که با بکارگیری این تجهیزات، علاوه بر صرفه جویی ۸۵ درصدی در هزینه‌ها، سرعت ریل گذاری بصورت مکانیزه و با کیفیت بالا تا چندین برابر افزایش می‌یابد.

 

شاهسوای ادامه داد: بنیاد مستضعفان علاوه بر این تجهیزات، ٣دستگاه واگن لبه کوتاه قرقره دار، یک دستگاه زیرکوب و ٣دستگاه واگن بالاست ریز و تعدادی دیگر از ماشین آلات سبک ریلی را طراحی و تولید کرده که بکارگیری این تجهیزات باعث افزایش سرعت و ارتقاء کیفی اجرای این پروژه شده است.

 

وی با بیان اینکه در اجرای این پروژه سعی شده است از تمامی تجهیزات و مصالح ایرانی با در نظر گرفتن کیفیت بالای اجرا، استفاده شود گفت: پس از بازدید رئیس بنیاد مستضعفان و استاندار اردبیل از این پروژه، مقرر شد تا بنیاد مستضعفان با نگاه ویژه به این پروژه، تلاش کند تا اجرای آن با سرعت هرچه تمام‌تر به سرانجام برسد.

 

مدیرعامل هلدینگ پایا سامان پارس در خصوص پروژه بهسازی سطوح پروازی فرودگاه اردبيل نیز گفت: این پروژه که توسط شركت دی انجام و در مراحل پاياني قرار دارد، شامل طراحی و اجرای عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل به طول ۳۳۰۰ متر است که در کنار آن، «استاپ‌وی‌های» طرفین باند اصلی به عرض ۶۰ متر، «تاکسی‌وی ارتباطی» و همچنین اصلاح سیستم زهکش سطحی و زیرسطحی و اجرای عملیات سیویل و روشنایی نیز توسط این شرکت در دست انجام است.

 

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه با توجه به برودت هوا در منطقه اردبیل، برای نخستین بار در کشور از آسفالت‌های پلیمری برای ارتقاء کیفیت باند فرودگاه در فصل سرما و یخبندان استفاده شده است.

 

انتهای پيام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها