mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۲۳ - ۱۴ مهر ۱۴۰۰
کد خبر : ۱۳۷۲۳
تعداد بازدید: ۱۶۵
مؤسسه دانشمند در نظر دارد در زمینه رفع نیاز فناورانه تصفیه پساب و بازچرخانی آن برای واحد نوشابه سازی، آب‌میوه و بسته‌بندی آب از کلیه فناوران توانمند در این زمینه، دعوت به عمل آورد.

کمبود آب در سال های اخیر سبب شده است که اهمیت تصفیه پساب و بازچرخانی آن بیش از پیش افزایش پیدا کند. تصفیه پساب های بهداشتی و صنعتی از جمله مهم ترین مسائل پیش روی شرکت های صنعتی و نهادهای کشوری است. اهمیت تصفیه این پساب ها از آن روست که از ورود آلاینده ها به محیط زیست و بالطبع از تخریب منابع زیستی جلوگیری می شود و در بسياري موارد نيز با استفاده مجدد از آب حاصل از تصفیه پساب، امکان صرفه جویی قابل توجه، در مصرف آب فراهم می شود.در صنایع آب‌میوه و نوشابه سازی آب نقش کلیدی دارد و ضروری است که آب حاصل از شست و شو و پساب با تصفیه با فناوری‌های نوین تصفیه پساب به استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست برسد و بخشی از آن به چرخه فرایند بازگردد. پساب حاصل عمدتا حاصل از شستشوی شیشه‌های نوشابه، شستشوی ماشین آلات، مخازن و سالن‌های تولید است و بیشترین حجم فاضلاب تولیدی در این صنعت را واحد بطری شویی به خود اختصاص می‌دهد.

متقاضیان میتوانند جهت اعلام آمادگی برای انجام این طرح، وارد سامانه شبکه تحقیق و توسعه دانشمند شده و ضمن دریافت فایل اطلاعات بیشتر در این فراخوان شرکت نمایند.

ثبت نام و لینک دریافت اطلاعات بیشتر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها